Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógián vagy konduktor...

Gyógypedagógián vagy konduktor szakon érdemes inkább tanulni? Mennyire lehet elhelyezkedni ezekkel a diplomákkal? Megéri tanulni? 18/L

Figyelt kérdés
vagy esetleg a rekreációszervező megérné még? tudom, sokan azt mondják büfészak, de miért? pár év múlva lehet, hogy népszerű lesz, nem?
2013. jan. 25. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
én konduktornak tanulok, ha külföldi munkavállalást tervezel akkor ez jobban megéri, nagyon keresettek vagyunk. plusz a képzés is sokkal gyakorlatorientáltabb, már az első héten bedobnak a mély vízbe és foglalkoznod kell a gyerekekkel, nem pedig csak 1-2év magolás után látsz egy pár hétre néhány gyereket.:) viszont nem könnyű szakma. a rekreációvezetővel szerintem semmire nem mész, tényleg büfészak.
2013. jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én gyógypedagógiát tanulok itt Budapesten a Bárczin (ELTE), és csak ajánlani tudom. Az előző válaszolót azért szeretném kicsit kijavítani, mi már az első félévben ellátogathattunk bizonyos intézményekbe, amiket mi választottunk a lehetőségek közül, aszerint, hogy milyen szakirányra szeretnénk jelentkezni. Ez a döntő tulajdonképpen abban hogy milyen szakirányt fogsz választani, és nagyon nagyon hasznos! Az mondjuk tény, hogy ha külföldre szeretnél majd egyszer menni dolgozni, élni, akkor a konduktor valószínűleg megfelelőbb szak, az biztos hogy keresett külföldön. Viszont ha nem erre alapozod a jövőd hogy majd egyszer mindenképpen ki szeretnél menni, akkor anyagi szempontból lényegében mindegy. Sajnos itthon mindkét szakkal elég rosszul keres az ember. Itt a Bárczin egy csomó szakirány közül választhatsz (látáss., haláss., tanulásban akadályozottak, ért. fogyatékosok, mozgássérültek, pszichopedagógia, autizmus spektrum szakirány, logopédia és asszem nincs több) tehát rengeteg féle állást vállalhatsz ha elvégzed. Elmehetsz tanítónőnek enyhén értelmi fogyatékos gyerekekhez, beszédhibás osztályba, vagy vak gyerekeket is taníthatsz a speciális módszerekkel, mozgásjavító intézetekben is el lehet helyezkedni, korai fejlesztő központokban egészen kicsike 1,5-2 éves gyerekekkel foglalkozhatsz, ovikban, általános iskolákban logopédusként, stb. :) ja, és ha voltál már nyíltnapon, biztos hallottad, de a Bárczis légkör tényleg nagyon szuper! Egyébként az idei most lesz jan. 31-én (asszem csütörtök). Hát, remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdés eszedbe jut a sulival kapcsolatban szívesen segítek még :)
2013. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:) megyek nyíltnapra csütörtökön, de ha még utána lesz valami kérdésem, akkor írok:))
2013. jan. 28. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!