Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesten melyik a három...

Budapesten melyik a három legjobb egyetem/főiskola ahol turizmus-vendéglátás szak van? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
egyedül csak a turizmus érdekel,bár a matekot nem igazán szeretem,és 3-as vagyok belőle,de sajnos ez is kell ehhez a szakhoz... első helyre BGF-KVIK, másodikra BKF-HFTGK,viszont harmadik helyre nem tudom mit jelöljek meg.. mindenképp pesten szeretném, Kodolányi János Főiskolán gondolkodtam még de nagyon sokan rossz véleményt írnak róla... így nemtudom mit jelöljek harmadiknak.. !! segítséég. illetve szerintetek nem gázos így 3as matekkal..? köszi!

2013. jan. 25. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen BGF-KVIK. Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok üziben.
2013. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Korábban gazdálkodási-kommunikáció szakra jártam a kodón, most meg sportkommunikátorra járok. Nyilván nem választottam volna ismételten az intézményt, ha nem lennék vele megelégedve. Gyakorlatias, mindemellett családias, ami azért lényeges, mert közvetlen kapcsolat alakulhat ki közted és a tanáraid között. Évfolyamtársaim között rengeteg turizmus szakos ismerősöm van, ők is dicsérik, főként a nemzetközi lehetőségeket. Szerintem igen jó választás, nem értem miért húzzák le egyesek, számos ott végzett hallgatójuk igen sokra vitte.

A matek pedig nem vészes, bár tény, hogy tanulni kell, de teljesíthető. Szerintem 2.-nak nyugodtan jelöld meg!

2013. febr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A BGF ma már csak egy ismert "márka". Sok ismerősöm jár oda, és szinte csak rossz véleménnyel vannak róla, a BKF pedig hatalmas összegeket áldoz marketingre, ezért nőtt a hírnevük. BKF-es ismerősöm is van, aki szintén nincs megelégedve. Igazából személyes tapasztalatokat csak a Kodolányiról tudok megosztani, mivel most végeztem, szintén turizmus-vendéglátás szakon. Teljesen diákcentrikus a suli, kiváló oktatókkal, érdekes tárgyakkal és szakirányokkal. Nem kell mindent elhinni, nyilván egy Corvinusos vagy BGF-es számára a Kodolányi egyenlő a nullával, de az tény, hogy (ha jól tudom) 2012-ben az év idegenforgalmi oktatója a KJF Turizmus Tanszékének vezetője (Dr. Rátz Tamara) lett, valamint Dr. Michalkó Gábor, az ország egyetlen MTA tagsággal rendelkező turizmuskutatója is az intézményben oktat. Mindketten számos szakkönyvet is írtak, de mellettük is természetesen sok kiváló, nagy gyakorlati tapasztalattal rendelkező tanár oktat a főiskolán.


A matek miatt meg ne aggódj, amire szükséged lesz, azt teljesen az alapoktól kezdik! :)

2013. febr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!