Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hetedikes vagyok és nagyon...

Hetedikes vagyok és nagyon nyomnak a tanárok a tanulással. Nagyon félek a felvételitől, tudom, hogy van egy évem, de MÁR most ezzel piszkálnak. A kecskeméti bólyai jános gimiben, mire lesz érdemesebb menni? Spanyol kéttannyelvű vagy emelt angol?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő erős és mindkettő jó.
2013. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ne félj a felvételitől, nagyon könnyű..

amúgy meg emelt angol :)

2013. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

najó, még a következő egy évben rohadtul erről fog szólni az életed, a tanárok mindennap elkezdenek majd filozofálni akárhányszor rossz lesz egy adott dolgozat osztályátlaga, hogy ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚRISTEN nem fognak felvenni sehova, de kajak, én ezt átéltem, mostantól minden tanár erre fogja otthon kiverni, hogy evvel csesztethessenek titeket.

na én pár perc tanulással voltam egész általánosban kitűnő, és úgy lett a felvételim 76 pontos, hogy voltam akkora paraszt, hogy nem törődtem az egésszel. tehát.

a tanulás nyolcadikban nem lesz szint, a középsuli az már rohadtul kemény[mondjuk én egy erős iskolába járok..jaj, de rühellem azt a szót, hogy suli] a központi meg igazából lófsz. de most komolyan. szóval ha nem vagy akkora gyökér mint én hogy az utolsó egy hétben kezdesz el gyakorolni rá, mint én, akkor nincs semmi baj. konkrétan 2003-ban vezették be ezt a cuccost, és azóta minden feladat ugyanaz. de komolyan, csak a számok mások. de ezt vedd komolyan:DD

na de a helyzet az, hogy több iskola van mint gyerek...magyaruuuul valahova tuti felvesznek, jó, lehet hogy nyíregyházára mész majd szakácsnak vagy karosszérialakatosnak, de ...najó nem:D de volt ilyen statisztikai cuccos, és tavaly a gyerekek nyolcvanhét százalékát felvették az általuk első helyként megjelölt iskolába.

szóval ne parázz, mert csak elcseszed vele a következő másfélévedet, tökre nem éri meg. kezd el szeptemberben gyakorolgatni, járj előkészítőre, ennyi. nyugi. menni fog.

amúgy ha személyes véleményt akarsz: nem értem, hogy mi a francért akar mostanában mindenki spanyolt meg olaszt tanulni. jó, hát mert tetszik, hát oké, nekem is tetszik a finn nyelv, még sem tanulom, mert minek, de még annak is több értelme lenne, mert eltudom magam képzelni finnországban, de azt ne mond már, hogy spanyolországban akarsz élni. bakker. ki akar spanyolországban élni? ha elmész nyáron egy hétre az zsír, de miért akarna valaki ott lakni? mondjuk nekem a nyelv sem tetszik, túl primitív, de ha te úgy érzed, hogy mész valamire vele, akkor tanuld azt, nekem mindegy. bár az nem jó érv, hogy merrt hááát ööö sokan beszélik, mert aki tud spanyolul, az tud angolul he.

szószó: aki nem tud angolul manapság, az igazából nem tud mit csinálni, én ha nem beszélnék felsőfokon angolul szerintem itt pusztulnék meg. nem tudnék filmet nézni[ahj...ki szeret szinkronosan filmet nézni? meg felirattal? dehogyis...] z internet nyelve angol, ha kimész valahova az északi sarkra, ott is angolul kommunikálsz hogy csókolom hol lehet itt ananászt kapni, magyarul angolul tudni kell.

na ennyi, hajrá

2013. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj,minket is folyton azzal idegeltek a tanárok hogy így a felvételi meg úgy a felvételi. De nem szabad rástresszelni mert az nem segít. Az olyan szavakat amik csak idegelnek engedd el a füled mellett.Én az angolt ajánlanám mert azzal nagyon könnyű elhelyezkedni,viszont mivel általánosban is kötelező tantárgy így szinte mindenki beszéli. A spanyol pedig tapasztalat nélkül emelt szinten nehéz lesz, de nem megoldhatatlan. Végül is én inkább az angolt ajánlanám. Ne stresszelj nem olyan kemény a felvi mint ahogy mondják. Én tavaly írtam és valahogy nehezebbet vártam :) . Sok szerencsét és türelmet
2013. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Megpróbálok nem stresszelni! Csak kicsit sokan jelentkeznek oda, így...:/ Nagyon jónak kell lennem!!
2013. febr. 1. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:
mostanában pont ezen gondolkoztam, h állandóan ijesztgettek minket a felvételivel.. úr isten, most többet tanulok egy tz-re mint amit összesen kellett felvételire... amúgy meg egyetértek az előttem szólóval, sztem fölöslges a spanyol, ráadásul nagyon durván nyomják, első évben meghalsz, de azért nem bánják meg a végén. szóval szerintem angol... bolyai, nem bólyai
2013. márc. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerinem is az angolt válaszd. Apropó felvételi, én is hetedikes vagyok a magyar nem nagy dolog (megoldottam) a matekot nem tudom. De nyomtasd ki, old meg, ellenőrizd le és akkor rájössz hogy tényleg nem kell tőle parázni. De a hetedik évvége és a nyolcadik félév nagyon fontos! Húzd meg még ezt a hetediket.
2013. ápr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!