Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem nyilatkozok arról,...

Ha nem nyilatkozok arról, hogy aktív vagy passzív-e a hallgatói jogviszonyom, akkor automatikusan passzív félévbe raknak át?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy automatikusan megszüntetik a hallgatói jogviszonyod, azaz kicsapnak (Legalábbis BME-n nekem első félévben ezt magyarázták). Amúgy valami engedmények azért vannak, ha például csak egyszer csináltál ilyet véletlenül, vagy valami hasonló.
2013. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ok, köszi a válaszod:)
2013. jan. 27. 15:25
 3/4 reptoid ***** válasza:

Ez a neptun/etr beállításától függ, tehát intézmény függő. De legtöbbször ilyenkor magától passzívra rak. Ha csak nem ismered pontosan a sulidban ennek a módját, akkor kár kockáztatni, 2 kattintánst megér, hogy biztosan tudd, aktív vagy passzív leszel.

Hogy a bme automatikusan kicsapna-e, azt nem nagyon hinném, esetleg ha zsinórban 3x nem nyilatkozol róla. Ott egy pár éve volt átállás, hogy automatikusan passzívra rakott és megcserélték, hogy automatikusan aktívra rakjon. Vagy pont fordítva volt az egész, nem emlékszem már. Ez az automatikus kicsapás kicsit abszurd nekem, de akár ez is lehet :D

2013. jan. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
utánanézek, köszönöm neked is a segítséget.
2013. jan. 27. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!