Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia érettségi, állattan...

Biológia érettségi, állattan -> ez is kell?

Figyelt kérdés

Helló!


Egy olyan kérdésem lenne, hogy érettségire készülök biológiából és most az állattan ismétlésénél tartok. A követelményrendszer alapján dolgozom ki a lényeges információkat, viszont az állatok jellemzésénél problémám van: a követelményrendszer 3.4.2-es pontja szerint csak az alábbi állatok jellemzése kell:

- szivacsok

- laposférgek

- gyürüsférgek

- rovarok

- fejlábúak

- gerincesek nagy csoportjai (halak, kétéltüek, hüllök, madarak, emlösök)


Na most, a könyv viszont még más állatfajok jellemzését is írja, pl. ízeltlábúak, csigák, kagylók, elö- és fejgerinchúrosok.


A kérdésem pedig csupán annyi, hogy akkor most ezeket is kidolgozzam vagy nem kellenek és elég az elöbb olvasott 6 faj és tagjai?

Érettségi feladatokban, ha jól emlékszem, nem találkoztam olyan feladatokkal, amelyek más csoportra is rákérdeznek, de bizonytalan vagyok. :)


Köszi elöre és bocs, ha valami hülyeséget kérdeztem, de egyedül készülök bioszból.

(Az ékezetekért és esetleges hibákért is bocsi, angol billröl írtam.)


2013. jan. 30. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne a követelményrendszerben, akkor nem kell.
2013. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nálunk mindenki úgy készült a biosz érettségire, hogy mindent átnézett és megtanult

én nem mennék el úgy, hogy nem tanulok meg mindent

a biosz az pont egy olyan tantárgy ahol szóbelire és írásbelire is mindent tudni kell - persze ha emelt

2013. jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a szöveg amit kiemeltél, csak a szervi differenciálódásra vonatkozik, szóval természetesen tudni kell minden mást is ami a tankönyvben van.
2013. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben, végülis ne érjen meglepetés az érettségin! :)

Köszi a válaszokat!

2013. jan. 30. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!