Hogyan tanultok? Milyen környezetben, szobában?

Figyelt kérdés
Szóval hogy tanultok? Olvasgassátok a leckét utána fejből elmondjátok? És hol? szobában udvaron? Mondjatok példát!
2009. szept. 2. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Én általában a szobában, ágyon tanulok. Ha nagyon szép idő van, akkor kiülök a kertbe és felmondom a leckét a macskáknak.

Bár főiskolás vagyok már, de még mindig, hogyha tanulnom kell, bevonom a szüleim és a párom is. Igyekszem velük megbeszélni a tananyagot, illetve nekik elmagyarázni, hogy mit tanultam, bevonni a beszélgetésbe a tanulmányaimat érinti kérdéseket.

Ha szó szerint kell meg tanulnom valamit, akkor szintén felmondom a családnak és magamnak. Többször elolvasom, majd soronként mondom fel.

2009. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kössz a választ jó megoldás! Én most kezdtem 1. osztályos középisoklát Szakácsként! és már most másnap sokat irtunk és azt mind meg kell tanulni! ugy gondoltam nem fogom azt csinálni mint általánosban akkor szobámban leültem elolvatam elmondtam fejből az utolsó pillanatban az ellenőrző vagy felelés előtt és igy természetesen nem kaptam túl jó jegyet! Azt mondák középiskolában már az ember rá kényszerítődik a tanulsára és bele fog jönni! De azért egy kis jótanács sosem árt
2009. szept. 2. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Igen, középsuliban rá kell készülni a tanulásra, mert mi lesz veled érettségin/szakvizsgán, ott produkálni kell valamit.

2009. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elolvasom az anyagot a könyvben, füzetben, utána elkezdem felmondani magamban! Ha nem megy, tévesztek az anyagot illetően, újra olvasom, felmondom addig amíg nem megy, de nem magolok, hanem értelmező olvasást végzek. Így tom, h mit tanultam meg, és nem felejtem el!!:) Otthon a szobámban, kint az udvaron, iskolaidőben az albiban tanulok(Fősulis hallgató vok) :)

19/L

2009. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem nincs külön szobám, 1 szobában élek szüleimmel, úgyhogy kénytelen voltam hozzászokni, hogy mozgolódás van, miközben tanulni próbálok :S előfordul, hogy kimegyek vmi közeli parkba, és sétálgatva tanulok, de nem ez a jellemző, pláne télen. sokszor elolvasom magamban az anyagot, aztán címszavakban felmondom, a magolnivalóból olykor kis verseket faragok, és a rímek alapján megjegyzem az infókat :D vagy h nagyon unatkozom, bekapcsolom a rádiót, és zenére "elrappelem" a tudnivalókat...

most kezdem az egyetemet. eddig bejött ez a technika, kiváló tanuló voltam, meglátjuk, mi lesz most...

2009. szept. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!