Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak nekem okoz gondot összesz...

Csak nekem okoz gondot összeszedni 34ezret az emelt érettségire és a jelentkezésre?

Figyelt kérdés
Oké, hogy kötelezővé tették az emeltet bizonyos szakokon, de nem minden magyar háztartásban van félretett pénz, pláne nem ennyi. Ha valaki munkanélküli (pedig keresek, tényleg, de hirdetés is alig van), és a családja is jól megszívta az elmúlt pár évet, az honnan szerezzen pénzt? Már így is kölcsön kellett kérnünk a rezsire, a házon meg már olyan durva a részlet, hogy már csak vergődünk. Munkalehetőség nincs, kivan az önértékelésem, egyetemre akarok menni, tanulok is egy csomót, de van értelme egyáltalán, ha végül nem is tudok majd jelentkezni?
2013. jan. 31. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A jelentkezési lapra lehet kérni vala rászorultságit így fele annyiba kerül a jelentkezés. Pontosan nem tudom, hogy működik néz utána.
2013. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor is még 30ezer...
2013. jan. 31. 13:46
 3/13 anonim ***** válasza:

konkrétan mintha én írtam volna egy az egyben, csak annyi különbséggel hogy nekem két emeltet kellene kifizetnem plusz jelentkezés az így 60ezer.....

fogalmam sincs mi lesz.

2013. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Poén, hogy nem magától az érettségitől félek, vagy hogy bejutok-e, hanem attól, hogy eljutok-e egyáltalán a jelentkezésig.

Hogy akarja így megtartani a kormány a fiatalságot?

2013. jan. 31. 14:17
 5/13 anonim ***** válasza:

Azért kisebbségben vannak azok (valószínűleg), akik már régebben érettségiztek, csak most a jelentkezés miatt szükségük van az emeltre.

A jelentkezők többsége gimnazista, nekik pedig nem kell fizetni az emelt érettségiért.

Egyébként ha vki OKJ-re jár, tudtommal akkor is ingyenes az újraérettségizés.

Hova akarsz jelentkezni?

2013. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem nem vagyunk annyira kevesen, tekintve, hogy sok diák nyúl félre az egyetemmel, otthagyja, vagy kihagy egy évet, merthogy ő majd dolgozik, aztán munkát se tud szerezni, és alapból durvának tartom, hogy az emeltért a bruttó (!) minimálbér 25%-át (!!!!) kell fizetni.

Nem mondom meg, hova, ez amolyan babonaféleség. :)

2013. jan. 31. 14:42
 7/13 A kérdező kommentje:
Bár lehet, hogy inkább nettó... Mindegy, a lényeg, hogy a minimálbér is szánalmas, meg összességében ez az egész.
2013. jan. 31. 14:43
 8/13 anonim ***** válasza:
vagy például csak simán javítani akar az ember mert nem lett elég pontja na mind1 szánalmas az egész meg nevetséges is.
2013. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igaz én csak ősszel akarok egy közép és egy emelt érettségit. De jelenleg én is munkanélküli vagyok. Nyelvvizsga is kéne plusz pontok miatt. Fogalmam sincs miből lesz kifizetve. Majd talán nyárig lesz valami munka, akár gyár.
2013. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Másodjára mentek emeltre? Vagy csak én nem tudok róla, hogy fizetni kell érte. Eddig azt hittem, hogy ingyenes.
2013. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!