Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik mérnöki szakra jelentke...

Melyik mérnöki szakra jelentkezzek, ha eredetileg orvosira szerettem volna menni, de már nem vagyok benne olyan biztos?

Figyelt kérdés
bioszból és fizikából emeltezem
2013. febr. 2. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak az egyikre kapod meg az 50 pontot, mert a matek kötelező követelmény.
2013. febr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Biomérnök esetleg? A biológia miatt gondoltam erre elsőnek.
2013. febr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy csak az egyikre kapom meg a pontot, de van egy közép angol nyelvvizsgám, és matekból nagyon jó vagyok, úgyhogy matek-biosszal olyan 440 pontom lesz, matek fizikával pedig olyan 420.

A biomérnökin én is gondolkoztam, de arra jutottam, hogy akkor vagy az orvosi, ahol emberi biológiát tanítanak, vagy akkor inkább ne tanuljak bioszt, de én az ökológiát és a növénytant nem akarom tanulni, márpedig azt a biomérnökin tanítanak...

Viszont gondolkoztam az építész mérnökin, mert régebben grafikus is szerettem volna lenni, de szeretem a matekot is

2013. febr. 2. 23:25
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Biomérnökin van kémia is. :D Miért nem akarod már az orvosit? :)


üdv,egy orvosira készülő

2013. febr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

de, szeretném az orvosit, azt írom be első helyre, csak az a baj, hogy nyáron egy traumatológián dolgoztam, bent voltam egy csomó műtéten, illetve biosz faktosokkal emberi boncolásra is elmentünk, de ez nekem olyan megrázkódtatás volt, hogy nem tudom, nem vagyok-e pszichikailag gyenge az orvosihoz...

Egyébként te, kedves orvosira készülő, biosz mellett miből érettségizel? Szerinted hány százalékosak lesznek az érettségijeid? :D Én nagyonnagyon félek, hogy sehova sem vesznek fel...

2013. febr. 2. 23:43
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Molekuláris bionikus? :)

Eléggé közel áll az orvosihoz

2013. febr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

igen, a molekuláris bionikus nagyon tetszik, szerintem be is fogom jelölni :) Csak attól félek, hogy az annyira új szakma, és nem tudom, mekkora igény van rájuk Magyarországon...

Építészmérnöki szerintetek milyen lenne?

2013. febr. 3. 10:09
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért de az épitőmérnök messzebb nem is állhatna messzebb az orvositól xD

amúgy nagyon kemény tudás kell oda

2013. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó tudni, hogy nem csak én vagyok ilyen elvetemült, hogy több évnyi orvosira készülés után mégis a mérnöki mellett döntöttem :D

Egyébként szerintem bármelyik mérnök szakot választhatod, így hogy emelt szintű fizikát teszel, kivéve az építészmérnökit, mert ott kötelező a matek emelt.

A biosz miatt jó lehet a bio és vegyészmérnök, de tulajdonképpen csak az a lényeg, hogy melyik tetszik neked igazán.

Gondolom nagyon jó tanuló vagy, így a matek sem jelent akadályt :) Azért ha marad a mérnöki, nyáron nem árt ráfeküdni egy kicsit, és eljutni olyan szintre, amivel emeltezni tudnál :)


Sok sikert az érettségihez!

2013. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) azért megnyugtató, hogy nem csak én vagyok vele így, hogy hirtelen hanyatt-homlok másfelé veszem az irányt.

Viszont én megnéztem az építészmérnökit, és elég oda az, ha csak fizikából teszek emeltet és matekból nem, ugyanis egy kötelező van. Tudom, hogy utána rendesen szívni fogok a matekkal, de nem bánom, mert nagyon szeretem és ugyan nem vagyok matek faktos, de jó vagyok belőle- már csak a fikika miatt is- úgyhogy szerintem ha fölvesznek, akkor matekozni fogok nyáron.

Még nem biztos a mérnöki, de mindenképp be fogom írni az építészt :)

És köszi a bíztatást

2013. febr. 3. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!