Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg túl "okos" lennék...

Tényleg túl "okos" lennék ahhoz, hogy tanítónő legyek? 18/L

Figyelt kérdés

imádom a gyerekeket, szeretek rajzolni, kreatív dolgokat kitalálni, és az az igazság, hogy nyomasztanak a felnőttes, komoly dolgok.. nem tudom elképzelni magamat egy olyan munkahelyen, ahol öltönyös emberek vannak körülöttem, vagy az üzleti életben..engem ez megijeszt, és önbizalmam se nagyon van.


viszont nagyon szeretem a gyerekeket, szeretek kitalálni nekik játékokat, foglalkozni velük.

de mindenki azt mondja, a családom, az ismerőseim, hogy én túl okos vagyok, hogy tanítóképzőbe menjek, és hogy meg fogom bánni..

most komolyan, egy tanítónő tényleg csak buta lehet? vagy tényleg nem kell ész, ahhoz, hogy taníts? (1.-2. ban szeretnék legszívesebben)

esetleg, aki tanító/tanítónő, az tudna nekem írni a munkájáról? vagy akik tanítóképzőbe járnak, a képzésről, és hogy akkor ott tényleg "buta" emberek vannak?:D ( szüleim szerint)

és önbizalomhiánnyal, lehetek tanítónő? (a gyerekekkel szemben nincs, csak a saját korosztályomban)


2013. febr. 4. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát nézd, évek óta nagyon alulfizetettek a tanárok, emiatt csak az megy oda általában akit máshova nem vesznek fel, ezért mondják a szüleid. A tanítókra ez meg hatványozottan igaz. Nyilván ha nagyon akarod, akkor ez a te helyed, de tudd mit vállalsz. Anyagi gondokat mindenképpen, illetve ez egy olyan állás, ami ki van szolgáltatva a politikának.
2013. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
99% os lett a matek érettségim(előrehozott) és emeltre készülök év végén. Tehát értek a matekhoz, jó vagyok benne, viszont nekem ez túl komoly.. esetleg még olyan szakma, ami kicsit reálos, de nem mérnöki, és olyan ami azért lányoknak is ideális?
2013. febr. 4. 16:55
 3/12 anonim ***** válasza:

Hat ha van eszed mashoz, szerintem is nezz korul mas vonalon is. Tesom tanito eddig 3 munkahelye volt, mindegyik alternativ iskola, ahol evvegen mindig kirugtak, hogy ne kelljen fizetni neki a nyari szunetet... Raadasul utalta az ottan legkort, mert ott eleg kezelhetetlen gyerekek vannak, vagy olyanok akik tanulasi nehezsegekkel kuzdenek, es nem volt hozzajuk turelme, de csak oda vettek fel, normal iskolaba soha, pedig jo atlaggal fejezte be a sulit, csuszas nelkul es volt elotte napkozis tapasztalata. 2 eve egyaltalan nincs munkaja, az utolso alter suli bezart. A fizu diplomas minimalber.

En eu.-ben tanulok, mivel itt is alacsony a fizu, kevesen jelentkeznek, igy alacsony a ponthatar is. Ebbol kiindulva, eltudom kepzelni, hogy a taniton is ez a helyzet, ami azt jelenti, hogy ott is sok a motivalatlan, "csaklegyenpapirom", buta ember. Nalunk nagyon jellemzo, a pontszam miatt... Szerintem gondold at a szuleid velemenyet, nem mondanak hulyeseget. Onbizalomra meg epits, akar szakember segitsegevel, mert hosszutavon lesznek gondjaid. Mar a egyetemen is tapasztalni fogod 1-1 vizsgan, hogy nem a tudas szamit, hanem hogy, hogy adod elo magad. Az pedig onbizalomhiannyal nehez ugy.

2013. febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
esetleg a gyógypedagógia nem érdekel?:)
2013. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem sok mindent tudok a gyógypedagógiáról:) és nem tanultam eddig bioszt, pedig gyanítom, hogy ott kell majd.. és azt sem tudom, hogy lelkileg mennyire megterhelő..
2013. febr. 4. 18:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon rossz a tanári fizetés és nem érné meg, hogy így keress, rossz körülmények között, mert az átlag ott van.


Nézz körül: [link]


Sok féle szak van. A tudásodat másba kéne fektetned, amivel jól jársz.


Szerintem az informatika sem lenne rossz ötlet. Jó vagy matekból és ha például programozó leszel, azzal nagyon jól kereshetsz. (most csak mondtam egy példát)

2013. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

A kedves szüleid végigjárták a tanítói pályát? A világ összes tanítóját ismerik? Az összes tanító szakon tanulót? (szerintem nem). Akkor milyen alapon merik egy kalap alá venni az összes tanítót, és butának titulálni őket?! Ahhoz hogy te "túl okos" vagy, valószínűleg kellettek alapok is,amit ( a kedves szülők mellett)a "buta" tanítónéninek nem kis energiával sikerült lefektetnie.Én őszintén csodálom azokat tanítókat,akik alkalmasak a pályára,a szemeben igazi kis polihisztorok.Bár igaz,van kivétel! Ahogy van rossz orvos,rossz mérnök úgy rossz tanító is. Valóban nem mindenki alkalmas a pályára,de nem kell pár rossz tapasztalat alapján negatívan ítélkezni.

Ami téged illet;ha úgy érzed hogy ezt a pályát szánta neked a sors,ezt akarod,akkor az Isten szerelmére ne a szüleid,ne mások,hanem a magad feje után menj és érd el a célod! Ha pedig úgy érzed túl "okos" vagy ahhoz hogy taníts (mert ugye azt a leghülyébb ember is tud,azért tanító mindenki), akkor válassz fizetőképes szakmát,és ne az alulfizetett,presztízstelen de gyönyörű tanító pályát.A döntés a tiéd,sok szerencsét!

2013. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7: Iszonyatos sértődöttséget érzek ebből, holott ha jól értem te sosem voltál tanító. Gondolom a kérdező egy klasszikus polgári családból származik, valószínűleg ezért ellenzik a tanítói pályát a szülei. És azért ismerjük el, jóval kevesebb kvalitást igényel mint mondjuk az orvosi vagy mérnöki vonal.
2013. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valóban sértőnek találom a kérdező írását,és tudom hogy a tanítói meg sem közelíti az orvosi,vagy mérnöki pályát,de nem kéne ilyen formában nyilatkozni a tanítókról. Ahogy semmilyen más szakmáról sem.
2013. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül is hogy döntöttél?
2013. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!