Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanítónő szeretnék lenni, de...

Tanítónő szeretnék lenni, de nem tudom melyik főiskolára vagy egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem. Igaz kihagytam így egy évet de szeretnék tanítónő lenni. Csak nem tudom hogy is induljak el. Miskolcon lakom. Itt van ilyen lehetőség tudja esetleg valaki ? Vagy hogy ott milyen színvonalon folyik az oktatás ? És mi kell hozzá ? Jelenleg dolgozom így tudnám finanszírozni a sulit ezért is szeretnék beiratkozni. Lehetőleg estin vagy levezőn tanulnék. Az érettségi átlagom, 2,6 sajnos. Ami elég rossz. De remélem estin vagy levelezőre felvennének. Nem baj ha fizetős. Ha valaki tud segítsen. Vagy ha a tanítónő szakra nincs esélyem ezzel az átlaggal akkor esetleg tudtom valami más szakot is ? Köszönöm.
2010. jan. 19. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Figyi! Fizetősre bárkit felvesznek csak az alkalmasságin kell megfelelned! Én Baján végeztem......de mielőtt belemennék: akarsz havi 85 ezerért tanulni 4 évig?
2010. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Milyen tanár szeretnél lennél? Középsuliban tanító vagy alsós vagy felsős tanítónő?
2010. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Alsó felsőben mert imádom a gyerekeket..
2010. jan. 19. 17:42
 4/14 anonim ***** válasza:
felvi.hu-n nézd meg, hogy van e Miskolc közelében tanító képző, általában minden nagyobb városban szokott lenni. 2,6os átlaggal tuti bekerülsz fizetősre. A levelezős képzésről viszont annyit, hogy bele lesz írva a diplomádba, hogy levelezőn végezted, plusz köztudott, hogy a levelezőknek nem úgy vannak az órák, 1 gyorstalpaló az egész, a gyakorlat is sokkal kevesebb. Na most ennél a szaknál pont fontos lenne, hogy gyakorlati tudással is rendelkezz, akkor már inkább nappalin csináld, ha megteheted.
2010. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tanító-------------->Általános iskola 1-4 osztályáig taníthat!Aki tanár az a felsös általános iskolai osztályokban és gimnáziumokban.
2010. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem 2,6 os átlaggal ne menj tanítónak!
2010. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Miért ne ? Te azt hiszed hogy minden tanító csak kitővel végzett a sulikban.. sok olyan van aki még bukott is.. szal erről ennyit... most mégis tanít... :D
2010. júl. 13. 22:57
 8/14 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, mi lett Veled?
2011. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hello utolsó kommentező.. :) jelenleg kint vagyok külföldön és egy évig még kint is szeretnék maradni hogy legyen elég tőkém ...ha csak fizetősre vennének fel.. nem szerettem volna úgy belevágni hogy fél év után már is halasztanom kelljen az anyagiak miatt. Ráadásul így elsajátítom az angolt is.. mivel eddig csak németet tanultam... mert ugye minden diplomához nyelvvizsga is kell . úgyhogy egyenlőre még csak itt tartok. de jövőre ha hazajövök mindenképp nekiindulok :)
2011. júl. 19. 00:18
 10/14 anonim ***** válasza:

Hm, tök jó :) Sok sikert! Érettségin nem akarsz javítani? Tényleg nem lett olyan jó... Nekem négyes átlagú lett idén, idén jelentkezem tanítóra, de így is csak kicsivel van több pontom, mint amennyi kellett tavaly államira. Szóval én is átcsúszhatok költségtérítésesre. Habár én az ELTE-re jelentkeztem, ott a legmagasabb Mo-n a ponthatár erre a szakra, tudtommal.

Holnap kiderül :)

2011. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!