Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire durva egy orvosi...

Mennyire durva egy orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Aki orvosira jár, elmondaná h körülbelül milyen ott az élet? Mennyit kell tanulni? Mennyire nehezek a vizsgák? Van valamennyi szabadidőtök?

2013. febr. 4. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, olyan durva, hogy egyiküknek sincs ideje gyakorikédésekre feljönni...
2013. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 reptoid ***** válasza:
100%

Tőled függ igazából. Ha minden nap rászánsz egy kicsit, rendesen haladsz az anyaggal, akkor sok vizsgát ki lehet váltani évközi demókkal, dolgozatokkal (legalábbis nálunk), ami hatalmas segítség. Ha viszont évközben lazsálsz, akkor brutális a vizsgaidőszak, aztán vannak olyan intézetek, ahol megnézik, hogyan teljesítettél évközben, aztán ha jól, akkor vizsgán se szivatnak agyon, bezzeg fordítva... Meg igazából a te érdeked is folyamatosan tanulni. És itt nem folyton hajnalig való tanulásra gondolni, csak tényleg minden nap rászánni pár órát az aznapi anyag elmélyítésére.

Bulizni mehetnék sűrűbben is, de a barátok is az országnak minden táján vannak, aztán havonta úgy egyszer sikerül többen összejönnünk, idő egyébként lenne rá.

2013. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
hát én az első vizsgaidőszakom után jövök rá, hogy mit hogyan kell csinálnom. Mostantól nem hanyagolok el év közben semmit. Az első félévben szinte csak az anatos tárgyakat tanultam, kémiát egyáltalán nem, fizikát csak a végén. ráadásul nem elég, hogy jól megszenvedtem így a vizsgaidőszakkal, de emellett iszonú peches is voltam, mindenhol bezavartak a körülmények. Számomra ez a legnehezebb, amit az eddigi életem során még nem tapasztaltam. Hiába megyek úgy oda, hogy 3 hétig látástól vakulásig csak X tárgyat tanultam, úgy érzem, mindent tudok, de ha a vizsgáztatónak rossz napja van/ nem agyok szimpi, akkor lazán kérdez valami olyat, mitől ketté áll a szemem. És ez nem a gimi, ahol elkezdek reklamálni, hivatkozom a követelményekre. Akármilyen igazságtalan, le kell nyelnem, mert mindenképpen csak én szívhatom meg :) Ez sok nehéz percet okozott. De most úgy érzem, megérte, mivel most iszonyúan motiváltan állok a dolgokhoz, és rájöttem, hogy min kell változtatnom az első félévhez képest. Egyébként ha ügyes vagy, meg lehet találni az egyensúlyt a sikeres tanulmányok és a normális magánélet között :)
2013. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

halihó, én biológiát tanulok, de most egy orvosis barátom levelét bemásolom neked, sztem hasznos lesz:


(...) tegnap bevezetés az orvostudományba gyakorlat után, ahol 2 órát beszéltek a halálról, az eutanáziáról és kaptunk néhány esetet, amiről el kellett dönteni, hogy a halálba segítenénk-e a beteget vagy nem ...nem valami szívderítő dolgok

Ne haragudj, hogy nem írtam vissza tegnap, csak fostam a mai anatómia demotól, és azt tanultam...bár sok értelme nem volt, mert így is megbuktam...szarrá szívatott a gyakorlat vezető XD...képzeld, mindent tudtam...de komolyan, elmondtam még az összes szar ideg lefutását is a felső végtagon, meg meg is mutogattam...látta, hogy tudom, ezért kaptam egy orsócsontot, amiről a proximalis meg a distalis epiphysis is le volt törve, tehát semmi extra ismertetőjegy nem volt rajta...azt eltaláltam, hogy milyen csont, de elcsesztem az oldaliságát...aztán az oldaliság az buktató kérdés...itt nem szaroznak XD...

Na akkor válaszolok is az utolsó kérdésedre (boncolásról kérdeztem)...hát szerintem nagyon egyéntől függő, hogy kit hogy érint, az én csoportomban pl. nagyon durva emberek vannak...a fele pszichopatának néz ki ...na nekik egyáltalán nem megterhelő lelkileg...rosszul mondjuk senki sem lett a gyakorlatokon, de hát én nem fogadtam jó szívvel, hogy minden pénteken halott emberekben fogok turkálni...mostanra már egészen beletörődtem, de nem szeretem, nem nagyon vagyok kibékülve vele...az a szar benne, hogy látod a hullák arcát isna és az nagyon szar...én úgy tudom ezt feldolgozni, hogy nem nézem benne az embert...mindig arra gondolok, hogy ez csak egy tetem, csontok, izmok, erek, idegek, stb...nem szabad arra gondolni, hogy élt is valaha, mert az úgy elég nehéz lenne...nekem legalább is ...én mikor először láttam a tetemünket, amit elkezdtünk boncolni, egy hétig mindig úgy aludtam el, hogy az arcát láttam magam előtt...de hát idővel hozzászokik az ember ... jaj lollypop93 (nem írom ki a nevem :P), én annyira szívesen boncolnék csótányt, földigilisztát, sőt bármilyen állatot...az kicsit jobb lehet ...

(...) hát nekünk nincs külön matekunk, orvosi fizikánk van, ahol másfél óra alatt megtanítottak minket integrálni, deriválni, meg leadták a differenciál egyenleteket is :SS...és az a szar, hogy ezt használni is kell...ja meg biostatisztikánk is van, az még nagyon szar, mert ott is végig függvényekkel dolgozunk, amiket utálok ...

A kémia előadások nálunk is nagyon unalmasak, a gyakorlatok viszont durvák, de tetszik ...minden elvégzett gyakorlatunkra kapunk jegyet, és a 3 hiba% -1 jegy ...és a sejtbiosz nálunk is nagyon durva ...olyan folyamatokat tanulunk...2 óra volt a sejtciklus előadás fele!...mondjuk jó, mert felteszik a netre az előadások anyagát, meg szövegeit...én is elküldöm inkább az órarendem...majd megmutathatod a húgodnak )...a pénteki a legjobb nap, leszámítva, hogy nem szeretem a boncolást ...

(...)

A kolesszel is jól jártál akkor nagyon ...nálunk nem ilyen jó, az ember legjobban teszi, ha csak aludni jár ide )...

(...)

Nekem hiányzik eléggé a gimi...jó volt nagyon ...most meg rohadt sokat kell tanulni, rohadtul nincs idő semmire...meg hát alapból hiányzik az a megszokott társaság ...Szeged azért messze van ...

2013. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!
2013. febr. 4. 22:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért a jó barát levelét nem kell készpénznek venni:) Olyan mint a monda. Igazságra épül, de ki van színezve :D

/arról nem is beszélve, hogy az orvostanhallgatók imádják túldramatizálni az egyetemi életüket, ha másokkal beszélnek:)/

1) Nálunk is volt olyan, hogy anat demón egy pasi az első egy perc után megbuktatta az első hallgatót, onnantól mindenkit átengedett. Előfordul. Sőt, olyan is van, hogy vizsgán olyat játszanak a vizsgáztatók, hogy ki tud több embert megbuktatni (jelen voltam:). Engem majdnem minden vizsgámon megszívattak, hiába tanultam rengeteget. De itt vagyok, túléltem, folytatom:) Ezt bele kell kalkulálni. Valószínűleg ez is a rejtett tanterv része, ami segít megtanulni, hogy az élet kegyetlen:)

2)Nem kell belehalni a tanulásban, meg kell tanulni tanulni, és beosztani az időset. Egy idő után kialakul a saját tanulási mechanizmusod, és onnantól sokkal könnyebb lesz.

3)" nagyon durva emberek vannak...a fele pszichopatának néz ki"

Engem cseppet sem rázott meg az első egész tetem, akkor pszichopata vagyok? :D vagy inkább úgy felvételiztem az egyetemre, hogy ez a velejárója?

4)"másfél óra alatt megtanítottak minket integrálni, deriválni, meg leadták a differenciál egyenleteket is" Érdekes, nálunk nem volt se deriválás, sem integrálás, bár az egyik előadáson szó volt róla, de sehol nem kérték:) Lehet, hogy másik egyetemre jár, akkor részvétem :) A biostatisztika pedig az egyik legkönnyebb tantárgy, csak meg kell tudni tanulni használni az Excellt. A vizsgaidőszak leglazább része volt.


Az orvosi kémia valóban rettentően unalmas, főleg, ha a gyakvezed is sz@r, na akkor szívás a félév. De teljesíthető, a biokémia pedig sokkal jobb:)

"minden elvégzett gyakorlatunkra kapunk jegyet, és a 3 hiba% -1 jegy"

??????????????????????? Ilyenről még nem is hallottam.

Sejtbiosz sem volt vészes, én szerettem. A sejtciklus például alig nehezebb, mint amit emelt érettségire megtanulsz:)

Jó, ebből ne vegyél mindent készpénznek, mert ha jól látom, barátunk Szegedre jár, én pedig a Semmelweisre. De Szegednek is megvan a maga előnye. Például ha jól tudom (nem biztos), ők az anatos tárgyaikból külön-külön teszik le a vizsgáikat, és első félévben nincs is koponya a vizsgán. Mi az egészet egy nap alatt zavartuk le.

3. voltam

2013. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
hát igen, a sote-n a sejtciklus pont olyan szintű mint az érettségin, meg minden más is..... :)
2013. febr. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
igen, te már csak tudod, biztosan odajársz ;)
2013. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondom, hogy ha kiemelkedsz a gimiben, és úgy vagy kitűnő, hogy nem kell halálratanulnod magad, akkor ne érdekeljen, hogy mit siránkoznak az orvosiról. Én sem olvastam anno ezeket az elrémisztő szövegeket. Majd belerázódsz. Ha szorgalmi időszakban leülsz tanulni, akkor nem fogsz megbukni, ez garantált. Én tapasztalatból mondom, hogy csak azok buknak meg,akik fél évig sz*rtak bele és vizsgaidőszakban tanulnak ezerrel átlag képességgel.

A statisztikára 2 napot tanultam. Integrálni, deriválni nem kell tudni.

A kémiára és a fizikára sokat kellett tanulni, a fizika nehezebb volt jóval,de ötös lett minden.

Az tény, hogy nem sok szabadidőd van, hogyha jó jegyeket akarsz.

2013. febr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. febr. 13. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!