Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak? (Kérdésed túl...

Mit csináljak? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Nem szeretem ezt a szakmát, rémesen rossz jegyeim vannak, pedig tavaly osztályelső voltam, velem példálóztak. Rossz helyre mentem, mert a családomból mindenki azt mondta, hogy ide biztos felvesznek. Azóta találtam magamnak másikat, nem elhamarkodott döntés, már egy hónapja ezen gondolkoztam, mire elmondtam mindenkinek, viszont február van. Mit csináljak még szeptemberig? Kiiratkozni nem szeretnék, mert anya addig is kapja a családit. Nem élünk rosszul, de jól jön a plusz pénz. Azon gondolkodom, hogy diákmelóznék délutánonként. Nem szeretnék egy sulikerülő, lusta, léhűtő kölyök lenni, aki nem csinál semmit, de tény, hogy borzasztóan rosszul döntöttem, és a melóval legalább besegítenék a háztartásba, és nem csak ülnék itthon. Szeretnék egy nyelvvizsgát, egy ecdl vizsgát, mindkettőre felkészítene az a suli, ahova most megyek. Az igazi álmom az, hogy magyar-töri szakos tanár legyek, amiért teszek is, itthon magyart tanulok, de úgy érzem csak melegedni járok be. Jó ötlet a diákmeló? Anya kapná a családit még? És ha kiiratkozom májusban, akkor is kapná? Nem szeretnék olyan bizit, ami tele van kettesekkel.. Ha elkezdem ősszel ezt az új sulit, ugyanúgy járni fog neki a családi? Nem a családi miatt járok ide, én tényleg szerettem mindig is tanulni, de ez most nem megy. Nem lustaság, mert magyart pl a mai napig tanulok itthon több órán keresztül. Néha a törit is előveszem, hogy frissüljön a tudásom.

Mit csináljak ebben a pár hónapban? Szeretnék segíteni a szüleimnek, aztán meg építeni tovább az életemet, de addig is hogyan tovább?

Egy aggódó 19 éves lány


2013. febr. 6. 15:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!