Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudom nagyon unalmas már a...

Tudom nagyon unalmas már a továbbtanulásos téma de sajnos egyedül képtelen vagyok döntést hozni. Mi a véleményetek a halasztásról?

Figyelt kérdés
Február van és még mindig nem tudom hova szeretném beadni a jelentkezésem. Arra gondoltam hogy halasztok egy évet, kimegyek külföldre dolgozni, így össze is spórolhatom pár félévre a tandíjat és nyelvvizsgát is tudnék csinálni. Viszont nem tudom hogy a szüleim hogy értékelnék ezt :D Szerintem ésszerűbb, mint csak azért megjelölni valamit, mert muszáj.. és azért kiadni ennyi pénzt hogy ne is szeressem amit tanulok. Eddig az idegenforgalom érdekelt, de rájöttem hogy nem álommunka hotelekben dolgozni életem végéig. Nem tudom hogy mit tegyek. A reál tárgyak mindig is közelebb álltak hozzám mint a humán tárgyak. Matek, kémia jól megy.Most lehet hogy kicsit össze-vissza írtam de teljesen elkeseredett vagyok:( Előre is köszönöm aki próbál segíteni valami tanáccsal.

2013. febr. 6. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly én is így voltam. Halasztottam is az idei évet. Kissé kétségbeesett voltam, de nem többek között azért, mert nem volt elegendő pontom oda, ahova szerettem volna. Elég sok mindent csináltam eddig( többek között dolgoztam, meg nyelvet tanultam), de nem hinném hogy annyira megérte volna.. Ha most felvételiznék, nem halasztanék szerintem. Persze most már egészen más terveim vannak a tavalyihoz képest, szóval azt semmiképpen nem mondom, hogy megbántam :)
2013. febr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el egy okj-s tanfolyamot (még augusztusig olcsóbban és hamarabb megteheted). Ha megcsinálod és levizsgázol, azzal plusz pontokat szerzel a főiskolai felvételihez és időt is nyertél! Guglizz rá, hogy okj-s tanfolyamok és nézz szét mi a kínálat. Onnan könnyebben választasz. Felhívod őket, hogy mikor indul a tanfolyam és a többi megy magától.

Nem muszáj most döntened az életedről. :)

2013. febr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szerintem csak akkor tanulj tovább a felsőoktatásban ha be tudsz kerülni állami támogatott helyre.( nekem nem lenne pofám lehúzni a szüleimet,ha pedig nem büfészakra mész akkor nehéz mellette dolgozni). Nem lehetetlen bekerülni csak kell hozzá némi motiváció , akarat.Ha nincs elhatározottságod , hogy keményen tanulj akkor úgyis ott fogod hagyni.Készülj fel alaposan az érettségire,aztán utána még mindig dönthetsz.
2013. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben jártam tavaly, mint te. Amúgy fölvettek az egyetemre, amit végül bejelöltem, de nem mentem el, mert nekem sem volt kedvem. Megérte - eddig olyat csináltam, ami abszolút tetszik, tök buli, még egy évet nyertem is vele, és nem is húztam le totál a szüleimet. Most meg végre kitaláltam, hova jelentkezzek, úgyhogy nekem bejött, és megkíméltem magam a sok stressztől, miután kitaláltam, hogy nem megyek egyetemre. Úgyhogy én egyvalamit kívánok, ha nem mész továbbtanulni, akkor viszont keress konkrét lehetőséget, hogy akkor mit fogsz csinálni jövőre, olyat, ami tetszik. Munka, OKJ, mindegy, csak érdekeljen jobban, mint az egyetem. (Amúgy téged is biztos sokan hülyének fognak nézni, ha nem tanulsz tovább idén, de annyi baj legyen.)
2013. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségetek :)szerintem egy OKJ-s képzés mellett fogok dönteni, ami tényleg érdekel és szívesen tanulom. és ha elvégeztem meglátom hogy érdekel-e már az egyetem :)
2013. febr. 7. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyj ki évet! Ismerőseim, akik kihagytak, mind nyelvet tanultak, esetleg újraérettségiztek, vagy szakmát tanultak, és addigra rájöttek, milyen szakra szeretnének menni, amit most imádnak.
2013. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!