Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira milyen faktokat kell...

Orvosira milyen faktokat kell felvenni a kémia és bioszon kívül?

Figyelt kérdés

emelt bioszra járok, a kémiát biztos hoyg felveszem. még felvehetek 1-et, mi érdemes?

2 nyelvizsga kell?+1 érettségi is idegennyelvből. Miért nem váltja ki a nyevizsga az érettségi ezen részét?

Németből lehet éretttségizni,vagy az angol a kötelező?(én úgy tudom,de nem értem miért)

németet tanulok lassan 10 éve,angolt 6 éve(most 10.-es vagyok).a német jobban megy, igy jó lenne abból érettségizni. de ha ez nem lehet akkor marad az angol és akkor erre érdemes felvenni az angol faktnak?mert nagyon gyengusz vagyok angolból, és pénzünk sincs külön tanárra igy a fakt felkészit rá,nem akarok emeltet-nem is kötelező csak mert faktra járok. Jövőre megpróbálom a német nyelvvizsgát,rá 1 évre az angol nyelvvizsga...utána meg angol érettségi...

Ti hogy csinálnátok?Orvosira készülők mit szoktak felvenni ?



2013. febr. 7. 00:11
 1/4 A kérdező kommentje:
most nézem és elég értelmetlenre sikerült a kérdésem,bocsi a helyesírási hibákért!
2013. febr. 7. 00:16
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kémia meg a biosz éppen elegendő, főleg ha emelt szinten tanulod. Nálunk amikor középsulis voltam, a barátnőm ment csak orvosira, ő bioszt és kémiát tanult. Akkor még a SOTE-ra fizika kellett, de azóta úgy tudom, megváltozott, és kémia is jó. Sokat amúgy sem érdemes foglalkozni a fizikával, mert az a gagyi biofizika, ami elsőben van, abszolút nem kapcsolódik a középiskolai tananyaghoz, hanem egy jókora f.szság.
2013. febr. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Biosz és kémia kell emelt szinten, szal azokra a faktokra járj. Nyelvizsgázni elmehetsz németből meg érettségizhetsz is belőle, plusz pontot nem kapsz érte, mert a 2 emelt szintű kiteszi a 100 plusz pontot. Nem ajánlom hogy felvegyél egy 3. faktot is, elég nehéz a biosz és a kémia is. Inkább tegyél előrehozottat németből. Angolul érdemes egy alapszinten gagyogni, mert a diplomához 2 nyelvvizsga kell, és az egyik angol kell hogy legyen. Remélem segítettem valamennyit, üdv: egy SOTÉs fogorvostan hallgató
2013. febr. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi

de a biosz nem kell faktra felvennem,mert eleve olyan osztályba járok. igy marad + fakt,amiből 1ik a kémia.

a nyelvizsgát középszinten gondoltam,igy abból 2 kell. meg érettségizni is az egyik nyelvből ezekszerint kötelező,de akkor miért nem elég 1 nyelvvizsga.olyan hül*én van megcsinálva :S tanácstlan vagyok

2013. febr. 7. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!