Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a vegyészmérnök...

Mennyire nehéz a vegyészmérnöki szak? (DE-TTK)

Figyelt kérdés
Miből kell jónak lenni? Matekos vagyok, de kémiát már 2 éve nem tanulok és fakultációra sem jártam. Nagy lemaradásom lesz így? Bele merjek kezdeni egyáltalán? Nyáron fel lehet készülni az alapokból annyira, hogy bírjam az egyetemet?

2013. febr. 5. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne:)
2013. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lányom kémia tanára (gimis) jár vegyészmérnök szakra Debrecenbe, és vért izzad. Egyetemi kémia szakkal! Kémia előképzettség mellett is nagyon nehéz, én úgy tudom.
2013. febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lazán viszik. Ha van 80% feletti közép érettségi szintnek megfelelő kémia tudásod, akkor fel tudod majd venni a ritmust és ott pallérozni a tudásod, ha ennyi alapod lesz szeptemberre, nem jelent gondot majd a szak. Nem árt, ha előtte matek fakton is jelen voltál, még ha nem is érettségiztél belőle emelt szinten, bizonyos dolgok ismerete kell, amelyet közép matekon nem tanulnak, szóval nem árt, ha matekos vagy.

Nekem ott tanuló ismerőseim csak közép kémiával mentek, és jól megy nekik a szak (4es és 5ös jegyeket szereznek), persze kedvelik a szakot, nem hiába mentek oda.

2013. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!