Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretném javítani a négyes...

Szeretném javítani a négyes matek érettségimet a következő érettségi időszakban, lehetséges-e ez ingyenesen? Bővebben a kattintás után!

Figyelt kérdés

Jelenleg ugyanabban az iskolában rendelkezem tanulói jogviszonnyal (gazdaságinformatikus felsőfokú szakképesítés) az érettségi bizonyítványt 2012 májusában szereztem meg ugyanitt. A kérdésem az lenne hogy számomra így hogy még tanulói jogviszonyom van ingyenes-e az első javítási lehetőség?


Az iskolában pénzt kérnek tőlem, mindenki máshogy tudja, mert elvileg megváltoztak a feltételek, de nekem ebből a szövegből, ami az Oktatási Hivatal oldalán van, nem az jön le, hogy fizetnem kellene:


"A vizsgadíj kötelezettségre vonatkozó szabályok a 2012. október-novemberi vizsgidőszaktól megváltoztak."


"Az érettségi bizonyítvány megszerzése vagy a tanulói jogviszony megszűnése után az érettségi vizsgáért, továbbá az adott vizsgatárgyból a tanulói jogviszony fennállása alatt az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti sikertelen érettségi vizsga második vagy további javító- és pótló vizsgáért vizsgadíjat kell fizetni."


[link]


Kérem, segítsetek! Ingyenes lenne-e nekem az első javítási lehetőség? Nagyon szeretném ötösre javítani az egyetem miatt az érdemjegyem. Előre is köszönöm!


2013. febr. 7. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel már nem gimnáziumba jársz és van érettségi bizonyítványod, így marad a fizetős.
2013. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szakközépiskolás vagyok, ugyanitt érettségiztem, csak maradtam a szakmai két évén.


A barátom két éve egyetem előtt ősszel javította az angol érettségijét. Nem kellett fizetnie, az ötös százalékát javította erősebbre. Ugyanúgy abba a szakközépiskolába járt, mint én, majd maradt szakmai éven abban a középiskolában. Nem kellett fizetnie egy vasat sem.


Tavaly az eggyel felettem járó fiúk sem fizettek a javításért (ők is szakmai éven próbálkoztak meg az angol érettségijük javításával, hogy több pontjuk legyen a felvételin).


Szóval nem értem.

2013. febr. 7. 15:27
 3/3 anonim válasza:

Tök egyértelmű a szövege...kell fizetni érte: a tanulói jogviszony alatt továbbjavító vizsgáért vizsgadíjat kell fizetni. A szöveg csak felsorolja az eseteket, h mikor kell fizetni, és amit leírtál azok alapján a te eseted ez, amit kiemeltem belőle.

Hogy korábban mi volt ismerőseiddel az mindegy...október-november óta így van.

2013. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!