Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg csak akkor vesznek...

Tényleg csak akkor vesznek föl az orvosi egyetemre, ha van két emelt szintű érettségim?

Figyelt kérdés
Ugye az egyik biológiából a másik kémiából vagy fizikából. Tényleg így van? Nem elég, ha van emelt szintűm bioszból, és közép szintűm kémiából?

2013. febr. 7. 18:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

aha, most már kell. de ne aggódj miatta, én anno össze-vissza puffogtam, hogy hogy mernek ilyesmit bevezetni :D

Aztán mégis megcsináltam a két emelt szintűt, pedig nekem még nem is volt kötelező :) És persze rájöttem, hogy tök jogos a követelés. Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy aki nem tud megcsinálni két emelt szintűt, az az egyetemen sem fogja megállni a helyét :(

2013. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 bensdorp ***** válasza:
Abszolút igazat adok az előző válaszolónak, én is nagyon hamar levontam ezt a következtetést az egyetemen.
2013. febr. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"67%: persze mellékesen, de azért egy orvosira készülőnek, nem kellene gondnak lenni, hogy elérje a 45%ot.. :)"


- Ha valakiben félévvel érettségi előtt tudatosodik ez, és addig 80-90%-os kémia érettségit prognosztizált, akkor gondot jelenthet. Függetlenül attól, hogy odavaló a szakra az illető, vagy sem.

Tény, hogy ha valakinek már a nyelvvizsgáért járó pontokat is be kell számítani, annak mér nem sok esélye van a felvételihez, de attól még a megállapítások igaz, ami arra is vonatkozott, hogy senki ne dőljön hátra csak azért, mert ő emelt szintűzni fog, és megkap minden többletpontot.

2013. febr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Flector 67 ***** válasza:
Nekem maximum pontos lett a felvételim, persze a régebbi 144 pontos rendszerben. Mégis örültem a nyelvvizsga pontjaimnak, amikor beszámították. Akkor nekem most nem nagyon volt esélyem?
2013. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Biológiával nem lesz gondom, de a kémia miatt nagyon félek. De van még egy kis időm..

Köszi a válaszokat!

2013. febr. 16. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!