Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen területen lenne célszer...

Milyen területen lenne célszerű továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, remélem 370-400 pont közt lesz pontom, programozó most az ami foglalkoztat. Milyen területen lenne érdemes gondolkodni még? Orvos s hasonló dolgok sajnos már csak a pont miatt is felejtősek szerintem, sok ismerősöm a pénzt nézi elsőként benne. Úgy gondolom minden szakterületet, de főként egy orvos munkája nem erről szól.


Szóval kíváncsi lennék rá, mi az amit javasoltok még a fentebbi ágon kívül!?


Nem programoztam még, azt megjegyezném, de úgy vélem szorgalommal s kitartással elsajátítható...



2013. febr. 9. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor szorgalommal és kitartással kezd el elsajátítani a programozást, mert elég nagy hátrányba leszel, ha így mész egyetemre. Nem elijeszteni akarlak, de tapasztalatból mondom, az infós szakok marha nehezek. Vagy matekból legyél nagyon penge (emelt szinten), vagy programozásból. Mert a kettőből a lemaradást nem fogod tudni behozni.
2013. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
matekból 3-as 4-es vagyok egyedül, ha mondjuk van magántanár akkor 4-es. emelt matekot tervezek, mert kéne egy emelt mindenféleképpen a mai követelmények mellett.
2013. febr. 9. 20:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha ELTE, akkor gyanítom ProgInf vagy hasonló van tervbe véve.


Na, ott az első fél év úgy néz ki, hogy átvesztitek a teljes matek tananyagot, úgy, hogy van heti 1 órátok :) Közben megmutatják, hogy minden, amit középiskolában tanultatok, megközelítőleg köze sincs a valósághoz, és megtanítanak veled teljesen új matematikát. Megismerkedsz a vektorterekkel, és elkezdhetsz mátrixokkal számolni, illetve esetenként több száz dimenziós terekkel.


Emelett jog, programozás matematikai elméletei, számítógéptörténelem, logikai áramkör ismeretek. És némi UNIX programozás, de az szerintem csak véletlenül került oda.


Következő félévben ezek tovább durvulnak, plusz megérkezik az analízis, ahol aztán végképp elszakadtok a röhejesen könnyű és gyermeteg matematikától. Jön lineáris algebra 2, ahol az egy is egy könnyed rémálom volt, a következő még durvább :)


És ha mindezek mellett programozni se tudsz, akkor erősen felejtős a dolog. Igaza volt az elsőnek, infóra vagy kened-vágod a matekot, és alapszinten tudsz programozni, vagy oltári nagyot fogsz szívni. Ezek ugyanis nem bemagolható dolgok, mint pl a jog. Ezt valóban meg kell tanulni, ha át akarsz jutni (bár van magolható része is, de ez a csekélyebb.)


Szóval, ha komolyan a programozás érdekel, mélyülj el benne, két oknál fogva is. Egyrészt, egyetemen esélyed se lesz rá, másrészt, mert ott a kutya se fog téged programozni tanítani. Ott elméleti alapot fogsz kapni hozzá, és hébe-hóba fogsz látni számítógépet is közelről, de az a ritkábbik eset :)

2013. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök, járműmérnök foglalkoztat még, de kíváncsi vagyok rá ilyen pontokkal milyen területen lenne jó mozogni még?
2013. febr. 9. 21:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Inkább azt nézd, téged mi érdekel. Totálisan fölöslegesen fogsz elpazarolni éveket az életedből, ha olyan pályára mész, ami nem érdekel, vagy nincsenek meg hozzá a képességeid. Én egyáltalán nem lebeszélni akartalak az IK-ről, csak egyszerűen ha eddig még sosem programoztál, akkor nem feltétlenül a legkeményebb helyek egyikén kéne belekóstolni. :)


Azt tanuld, ami téged érdekel. Ha nem tudod, mi az, akkor halassz inkább most egyet, lévén amúgy sincs túl sok félév, amit el lehetne pazarolni - tényleg olyan szakma felé indulj, aminek értelme is van.


Kivéve, ha azért akarsz egyetemre menni, hogy ne kelljen az élettel szembe nézni, és/vagy csak kell egy fecni papír amire rá van írva, hogy diploma. Akkor végképp ne mérnöki szakok felé kacsingass :)

2013. febr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az említett szakok elég nehezek. És oda a hármas (épphogy négyes) matek nem elég. Az egyetemen az oktatás merőben más mint középiskolában. Jóval gyorsabban haladtok és senki sem lesz ott, hogy a szádba rágja. Középsuliban elég ha órán figyelsz, mert már ott meg lehet érteni az anyagot. Az egyetemen saját magadnak kell megérteni mindent. És ha az adott tantárgy nem megy, akkor elég nagy szívás lehet belőle. Én középsuliban végig 5-ös voltam matekból, most meg örültem, hogy megvan a kettes, mert azért is majdhogynem vért izzadtam.

Ezért érdemes olyan irányba menni, amiből jó vagy és szereted is.

2013. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ezek a területek vonzanak, de még van egy évem, bár az ik ez esetben nem nekem való úgy érzem.
2013. febr. 10. 00:24
 8/13 Sidel ***** válasza:

Szia!

Én tavaly érettségiztem. Jelenleg a Műszaki Egyetemen mérnökinformatikusnak tanulok.

Az, hogy nem tudsz programozni, az hátrány, de én is csak most szeptemberben az egyetemen kezdtem és sikerült teljesítenem a Programozás tárgyat, a Szoftverlabor-t, ami meg közvetlen kapcsolódik hozzá (programozás gép előtt) ötösre teljesítettem.

A matek viszont nagyon fontos ehhez a szakhoz. Ha abból nem fakultáltál, illetve 3-as, 4-es vagy, akkor már bonyolultabb a helyzet. Még a fizika is elég fontos. Ebből a háromból, ha egy sem megy nagyon jól, akkor keress valami másik Egyetemet/szakot.

Van ugyan bevezető matematika/fizika tárgy, ami segít felzárkózni, de azért nem mindegy, hogy egy nap 8-16ig, vagy este 8-ig vagy bent... Programozni sokan nem tudnak, meg azt előről is kezdjük, de ha a másik kettő se megy, akkor nem vágnék bele ebbe.


Orvos, sok idő, nagy felelősség, biosz-kémia. Vagy van pénzed, hogy önköltséges legyél, vagy maradsz itthon és dolgozol kevés pénzért. Persze az orvoson belül se mindegy, hogy minek mész.

2013. febr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Sidel ***** válasza:

Amúgy még az ELTE-s hozzászóló miatt fűzném hozzá, hogy a BME az, ahol már első évtől programozol és nem csak elméletben boncolgatod a dolgot.

Heti egyszer másfél óra programozás gép előtt, heti egyszer másfél óra programozás papíron és heti egyszer másfél óra programozás elmélet. Ezenfelül nagyházi is van, ami miatt rákényszerülsz a még több programozásra, hogy a kis házikról ne is beszéljek... nagyházin pedig már a korábban kezdők is akasztófát, adatbázisokat, legyen ön is milliomost csinálnak.

Első félév a C nyelvé, utána jön a C++. Ugyanúgy egyszer másfél óra számítógép előtt, papíron és elméletben nagyházival megspékelve.


Analízis első félévtől van. Fizika csak másodiktól.

2013. febr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sidel ***** válasza:

Ja és még valami. A BME-vel szenvedek eléggé. Az, hogy mindenből ötös lettem érettségin, hogy emelt matek érettségit tettem, hogy fakultáltam is belőle, az az alap.

Amúgy én se erre a pályára vágytam... tanár szeretnék lenni egészen pici koromtól kezdve, mert anyukám is az és tetszik, amit csinál és imádom a gyerekeket. Viszont igenis számít a kereset, a megbecsültség. Informatikusként egy hónap alatt keresnék annyit, mint anyukám három hónap alatt. Azért ez se mindegy. Meg azért a matekot szeretem és érdekelnek a számítógépek. Tehát lehet, hogy nem azt kell választani, ami a legjobban vonz, de legalább olyat válassz, ami nem tökéletes ellentéte az érdeklődési körödnek.

2013. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!