Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg csak akkor érdemes...

Tényleg csak akkor érdemes egyetemre/főiskolára menni, ha orvosnak, mérnöknek készülünk vagy IT területen szeretnék elhelyezkedni (és az ehhez hasonlók pl. közgazdász, vegyész stb. )?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években rengeteg szakma, szak jelent meg az egyetemeken/főiskolákon amiknek én nem igazán látom az értelmét. Ide általában azok a diákok mennek akik nem értek el kimagasló tanulmányi eredményeket, de mégis diplomát szeretnének, de nem igazán van elképzelésük a jövőjükkel kapcsolatban.

A legtöbb ilyen szak a gazdasággal vagy marketinggel kapcsolatos. Ilyen területeken általában csak ismertséggel lehet elhelyezkedni.

Mára viszont abszolút, de túltelítettség van ilyen téren, de mégis sok ezren mennek ilyen vagy hasonló szakokra. Szerintetek van értelme "elpazarolni" éveket ilyen oktatásra?


Nem azért kérdezem, mert ilyen szakra szeretnék menni. Én stabilan rossz tanuló voltam a középiskolában, mert tudtam, hogy nem akarok részt venni felsőoktatásban. Ellenben több ismerősöm is például a BGF-en kötött ki (rengetegen). A nagy részük még csak tisztában sincs azzal, hogy a megszerzett diplomájuk (ha eljutnak addig) egyáltalán mire lesz jó. A másik ami a szememet a legjobban kiszúrta az a gyakorlat hiánya. Tömérdek elmélet, de semmi gyakorlat. Mi értelme van ilyen hatalmas embertömeget kiképezni állami pénzen?


Mit gondoltok erről?



2013. febr. 8. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos a magyar felsőoktatás inkább elmélet-orientált, ez nem róható fel X egyetem rovására, inkább az egészére. Inkább nem írom le a véleményemet a gazdasági szakokról, mert jönnek majd a kis businessmanek és lepontoznak ... :D

Amúgy meg hiába támogatják a vegyész meg természettudományos szakokat, attól nem lesz több ember jó kémiában meg egyebekben. Ha meg mégis akkor meg x év múlva elárasztanak minket vegyészekkel, akikkel meg majd ugyanúgy nem tudnak mit kezdeni, mint most a sok menedzsmnettel meg ezekkel.

2013. febr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valakit mondjuk a gazdaság érdekel nem fog elmenni gépészmérnöknek. Szerintem inkább legyen egy olyan szakon, amivel nehezebb elhelyezkedni, minthogy egy olyanon, amit abszolút nem is szeret csinálni.

És olyan érdekes, hogy a tömeg csak az egyetemistákat tudja fikázni, hogy rájuk megy el az adójuk, közben ugyanúgy elmegy másra is a pénz, csak azt nem reklámozzák.

2013. febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Attól, hogy valakit mondjuk a gazdaság érdekel nem fog elmenni gépészmérnöknek. Szerintem inkább legyen egy olyan szakon, amivel nehezebb elhelyezkedni, minthogy egy olyanon, amit abszolút nem is szeret csinálni.

És olyan érdekes, hogy a tömeg csak az egyetemistákat tudja fikázni, hogy rájuk megy el az adójuk, közben ugyanúgy elmegy másra is a pénz, csak azt nem reklámozzák."


Még véletlenül se értsenek félre, inkább menjen oktatásra a pénz mint sem egyéb más kétes helyre ....

Aki tényleg gazdasági szakra akar menni vagy marketinggel szeretne foglalkozni azzal szerintem semmi baj, de sajnos ez mellett sajnos sok ilyen szak gyűjtő szak lett. Rengetegen csak azért mennek, mert nem vették fel őket máshová. Ahogy írtam tapasztalatból mondom, rengeteg ismerősöm is ilyen. Sokan csak, azért mennek, hogy elmondhassák, hogy diplomájuk van.

2013. febr. 8. 23:45
 4/5 reptoid ***** válasza:
90%

De erről nem tehetnek azok, akik szívből mentek arra a szakra. És akit érdekel az, amit tanul, akkor abban nagy valószínűséggel sikeres is lesz, és jó szakember válik belőle. És nem a jó szakemberek lesznek munkanélküliek ezeken a szakokon (meg máshol sem), hanem az általad is említett lébecolók, jobb híján oda menők. Ők rontják le az egésznek a megítélését, és csesznek ki a jövő generációival. Mert most is mi történik? Ott a sok végzett munkanélküli, erre a kormány megszünteti az államis szakokat, és pórul járnak a tehetséges szegények, akik nem tudják fizetni a tandíjat.

Vagy csökkenteni kellene a keretszámokat, de mindenképp tartani állami helyeket ezeken a szakokon (ahogy idén is megmondták 460 lesz a ponthatár), és akkor tényleg csak az megy oda, aki hajlandó is érte tenni valamit, és íy nagy valószínűséggel sikeres is lesz.

A másik verzió pedig az, hogy az emberekben tudatosítani kellene, hogy a diploma már nem egy olyan nagy durranás, mint régen. Ahogy az érettségi is pár évtizede még elismert dolog volt, mostanra teljesen általános, sőt elvárt lett. Ez természetes folyamat, ami még nem is rossz, hiszen azért egyre fejlettebb lesz az oktatás, több tanult ember lesz, csak el kell mellé fogadni, hogy a diploma nem egyenlő már a "jóílettel", tenni is kell mellé az asztalra valami pluszt, amitől kiemelkedik az átlagból.

2013. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csak akkor, de érdemes azt figyelembevenni, hogy a diploma egy befektetés. Nem azt mondom, hogy olyanba fektess energiát, amit nem szeretsz, de a kelendő szakmákban is meg lehet találni a szépet.

Ha nem tudod, a hatalmas embertömegeket állami pénzen miért jó képezni, és nincs elképzelésed, milyen szakra menj, javaslom a szociológiát, és választ fogsz kapni a kérdésedre.

2013. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!