Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az idei felvételi során, az...

PetFen kérdése:

Az idei felvételi során, az államilag támogatott és költségtérítéses opció mellett ott lesz a részben ösztöndíjas lehetőség is!?

Figyelt kérdés
Kérdés az, hogy ezt, hogy kell jelölni a jelentkezési lapon majd? (vagy erről az iskola /oktatási hivatal dönt? , fórumokat olvasgatom, de ott nem találtam eddig hasznos információt, illetve várom a 31. -ét. ) szóval ha valaki tud esetleg segíteni!?
2012. jan. 14. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, csak nem tudom, hogy mennyire pletyka, hogy a részösztöndíjat is költségtérítésesnek kell jelölni, és ha a költségtérítésesek között elég magas a pontszámod, akkor kapod meg a részösztöndíjat.
2012. jan. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én meg úgy tudom, hogy nemsoká lesz kiegészítő kiadvány a felvételihez, és abban benne lesznek a szükséges infók.


De vki mondja már el nekem: a részköltségesnek mégis mi a b.dös franc értelme van?

Fizetsz is érte és még ide is kötnek vmi szaros szerződéssel.

2012. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 bensdorp ***** válasza:
Azért mégis csak segítség, hogy tanulhatsz, de kevesebbet kell fizetned érte. Biztosan van, aki nem tud kifizetni félévente 300ezer - 2 millió forintot, de pl. feleannyit még igen.
2012. jan. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt megértem én, hogy vkinek nincs elég pénze, nekem sem lenne.

De ha nincs annyi pénzem, akkor vagy megyek államira, vagy nem megyek sehova, mert nincs pénzem.

Nekem ez a fizetek is, és még meg is mondják mit csináljak dolog kicsit erős.

2012. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetsz, akkor is maradnod kell, sőt, akkor még duplaannyi ideig... A tervezet úgy szól, hogy minden százezer forint állami támogatás után 1 hónapot kell a diploma megszerzése után Magyarországon dolgozni...
2012. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azt értem. De akkor legalább nem kell fizetnem azért, hogy itt sz.pjam a f.szt! Az az ára az ingyenességnek, hogy itt kell maradni.

De ha már sz.opok azzal, hogy ki kell fizetnem a tandíjat, akkor ne kötögessenek már ide!

2012. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bensdorp ***** válasza:

Na akkor tegyük fel, hogy szeretnél venni egy lakást 20 millióért. 3 lehetőséged van:

- Semennyi pénzed nincs rá, viszont a munkáltatód megveszi Neked szolgálati lakásként, ha nála maradsz alkalmazottként még 6 évig.

- Csak 10 milliód van, de a munkáltatód felajánlja a maradék 10 milliót, és mivel ez nem akkora segítség, mint ha az egészet ő finanszírozná, csak 3 évig kell utána nála maradnod cserébe.

- Kiköhögöd az egészet, és nincs hűségnyilatkozat.


Szerintem teljesen korrekt rendszer, arányban van minden mindennel. Nagy lehetőség azoknak, akinek csak 10 milliója van a lakásra, 20 már lehetetlen. És nekik messze nem annyit kell "szopni a f.szt", ha végül otthagyják a munkaadójukat, mint akinek semmi pénze nem volt, és többet kapott.


A felsőoktatásban még annyit képzelj hozzá, hogy csak az jogosult a legszélesebb körű támogatásra, aki a legjobb eredményeket tudja felmutatni. Szerintem ez is így van rendjén.

2012. jan. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, így érthető. Csak én az eredeti verziót úgy hallottam, hogy a röghözkötés idejében nincs különbség a részösztöndíj és az önköltséges között.

Ha részösztöndíj esetén feleaddig kell maradni, akkor persze logikus.

2012. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bensdorp ***** válasza:
Annyit kell ledolgozni itthon, illetve visszafizetni, ha elmész, amennyit az állam a képzésedre fordított. Kemény világ, de teljesen jogos.
2012. jan. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A röghöz kötésről: [link]

"Ez a jogviszonyuk ugyanakkor legalább annyi ideig tartson, hogy minden, diákként rájuk költött százezer forint egy hónapnak feleljen meg. Ellenkező esetben vissza kell téríteni a képzés költségének a jegybanki alapkamat három százalékával növelt összegét. Azaz, ha valakinek a képzési költsége négymillió forint volt, akkor 40 hónapig kell Magyarországon dolgoznia."


De ezt írtam már korábban.

2012. jan. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!