Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a jó módszer a tanulásra?

Mi a jó módszer a tanulásra?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
helyezkedj el kényelmesen egy csendes, zavaró tényezőktől mentes helyen, olvasd át 2-3x a cuccot, aztán próbáld elmondani, aztán olvasd el még párszor, és utána addig probáld felmondani, amég hibátlanul nem megy
2010. nov. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én egy történetet szoktam alkotni vagy mintha egy konferencián lennék előadom. De minden esetben fontos, h hangosan tanulj!
2010. nov. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én is hangosan tanulást javaslom, viszont nekem az is bejön, ha dallamra tanulok. :)
2010. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
KÖszönöm!
2010. nov. 29. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit és mekkora anyagot akarsz tanulni.

Ha egy könyvnyi anyagot kell tanuljál, akkor én úgy szoktam, hogy már azelőtt pár nappal nekifogok, hangosan olvasom és közben jegyzetelek. Utolsó napra meg hagyom az ismétlést.

Ha csak egy pár oldalas dolgot kell bevágjál, akkor reggel olvasd el hangosan, utána mond fel. Ezt addig csináld, amíg elég jól el tudod mondani könyv nélkül. Később meg szedd elő és ismételd át. Amit meg kifelejtettél azt olvasd át még egyszer és másnap menni is fog.


A lényeg az ismétlésen van...kicsi szüneteltetés után megint elő kell venni és ellenőrizni, hogy mennyit jegyeztél meg. Ha persze nehezen megy akkor többször is kell ismételni.

2010. dec. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
KÖszönööööööm!
2010. dec. 1. 21:15
 7/8 anonim válasza:

ha este nemtudod megtanulni akkor reggel keljel fel hamarabb es akk 1-2 szer elolvasod és higyj nekem hogy tudni fogod.

(reggel sokkal jobban tudsz tanulni.)

2010. dec. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előtte pálinka, utána sör. Másképp nem lehet bírni.
2010. dec. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!