Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ápoló képzéssel (egyetemi) el...

ápoló képzéssel (egyetemi) el lehet helyezkezni gyermekosztályon?

Figyelt kérdés
Szegedre szeretnék továbbmenni, és szülésznő képzést akartam beírni, de az ott sajnos nincs, de kisgyerekekkel, picibabákkal szeretnék foglalkozni.Ha elvégzem az ápoló képzést elhelyezkedtek majd vele gyermekkórházban, újszülött osztályon, vagy valami ilyesmi, vagy ide csak az erre szakorodott csecsemő és kisgyermek ápolókat veszik fel?

2013. febr. 18. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Na, egyetemi azért nem lesz, csak átszervezték az OKJ rendszerét és egyetemeken oktatják, ettől azonban még OKJ képzés marad. Újszülött osztályon biztos, hogy nem dolgozhatsz ezzel, hiszen a sima ápoló képzés nem szakosodik. Ha viszont leraksz mellé kisgyermekgondozót vagy egyéb gyerekekkel foglalkozó tanfolyamot, esélyesebb,hogy gyerekosztályra kerülj. Ez persze függ a adott kórháztól, a hiánytól és legfőképp a kapcsolataidtól.


Ha biztosan ezzel szeretnél foglalkozni, akkor esetleg gondolkodj el más városokon, más képzéseken is. Ha pedig nem zárod ki azt, hogy felnőtt emberekkel foglalkozz, akkor jó választás az ápoló képzés, mert ezzel mostanában el lehet helyezkedni.

2013. febr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor a szegedi tudományegyetem egészségtudományi és szociális képzési karán induló ápolás és betegellátás szak OKJ-s?:O Hiába ott van hogy ANA meg ALA..?:O okj-s?:O ezen most nagyon meglepődtem..... de jó hogy szóltál így nemhiszem hogy beírom
2013. febr. 20. 16:16
 3/6 A kérdező kommentje:

akkor ha nem egyetemi/főiskolai és nem diplomás, akkor ez mi?:

Képzési program neve:

Diplomás ápoló


Kód:

900D_N


Oklevél szerinti név:

Diplomás ápoló


Képzési forma:

Főiskolai képzés


Tagozat:

Nappali


Gazdatanszék:

Ápolási Tanszék


Képzési intézet:

ETSZK Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar


Kezelési kör:

ETSZK Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar

2013. febr. 21. 12:31
 4/6 anonim válasza:
ez diplomás amit te írsz!!!
2013. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom.. De gondoltam hogy egyértelmű lesz, hogy az egyetemen végzett az diplomát is kap...:D
2013. febr. 28. 15:36
 6/6 anonim ***** válasza:
el tudsz helyezkedni diplomás ápolóként gyerekosztályon, igen.
2013. márc. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!