Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pannon egyetem kémia szak,...

Pannon egyetem kémia szak, illetve kollégiumok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen színvonalú a PE, milyen ösztöndíjak vannak és hogy milyenek a kollégiumok?

2013. febr. 20. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A Pannon Egyetemen a legszínvonalasabb a kémiaoktatás az országban. A tanárok nagyon vágják a tárgyaikat, és segítőkészek is, bármikor órán kívül is lehet tőlük kérdezni. A laborok korszerűen felszereltek.

A hazai munkáltatók szemében nagyon értékes, elismert diplomát ad ez a szak, és így ez nagyon jó ugródeszka későbbi külföldi munkákhoz.

Van rendszerszeres szociális ösztöndíj aminek a max értéke 23800, a tanulmányi ösztöndíj 3,0-s korrigált kreditindextől van, maximális összege ha jól tudom 40000 forint körül van.

A PE-nek van két kiváló kollégiuma: a Magister, és a Központi Kollégium. Ez a kettő nagyon jól néz ki kívül belül, nemrég lettek felújítva, és nem is nehéz bekerülni. A Magisternek van egy hátránya, hogy mellette van egy szórakozóhely (DC) és van jópár szoba ami konkrétan arra néz, szóval szerdánként azokban a szobákban nehéz tanulni vagy aludni, viszont azokat a szobákat általában úgyis GTK-sok (Gazdaságtudományi Kar) kapják. Az egyetem két kampuszból áll, amik kb 500m-re vannak egymástól, és a Magister konkrétan a felső kampusz kellő közepén csücsül. A Központi Koli meg az alsó kampusztól 2 percre van, szóval nagyon jó az elhelyezésük.


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan :)

2013. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy ilyen bőven válaszoltál, egyre biztosabb hogy a PE-t jelölöm meg első helyen...xD
2013. febr. 22. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Ennek örülök :)
2013. febr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nagyon okos vagy első. nem csak GTK-sok laknak a DC felőli oldalon, a mi folyosónk pl. tele van MK-sokkal:)

attól függ hogy hova kerülsz, hogy hova kéred magad, elsőbe még lehet nem, de következő évben betudod írni hogy melyik szintre, sőt melyik szobába szeretnél kerülni. lehetőség szerint megvalósítják. véleményem szerint nem olyan hangos a DC hogy ne lehessen aludni. 4.en meg az ERASMUS-osoktól nem lehet. ha pedig valaki ilyen zajérzékeny ne jöjjön kollégiumba. vagy menjen a Várba vagy a Jedlikbe

2013. márc. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!