Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Munkahelyi közösség. Tanári...

Munkahelyi közösség. Tanári kar. Hangulat? Beilleszkedési nehézségek?

Figyelt kérdés

Mások tapasztalataira, segítségére lenne szükségem.


Nagyon nehezen megy a beilleszkedés a tanári karba(általános iskola). Egy félév eltelt, de még mindig én vagyok a "fogd be a szád te zöldfülű" kollegina. A diákok felé is így beszélnek rólam, ezzel megnehezítik a helyzetem előttük is. Meg egyáltalán mindegyik öreg tanár azt hiszi, hogy csak úgy lehet mindent csinálni, ahogy ők csinálják. Engem ugráltatnak folyamatosan, leszólnak...kinevetnek, ha problémám van. Rámkenik a saját hibáikat is.


Egy nagyon összetartó csapatról van szó, akik egymás között mindent kibeszélnek, hangosan nevetnek, gúnyolnak (nemcsak engem, hanem aki még nem tetszik nekik, a gyerekeket is, a szülőket is.)


Én messzemenően elismerem, hogy sokkal tapasztaltabbak, ügyesebbek nálam. A gyerekeink nagyon nehezen kezelhetőek és segítségre lenne szükségem, nem arra, hogy még rosszabbnak érezzem magam, mint amilyen a tapasztalatlanságomból adódóan vagyok...


Hogyan lehet ezen túllépni.


Azt a hibát elkövettem, hogy nem vettem részt a magán összejöveteleiken és nem álltam be az állandó pletykálgatásba...és persze a tanítás során is sokszor ütközök nehézségbe, nem tudok rendesen fegyelmezni...


Nem akarok megfutamodni. De már nagyon nehéz a légkör számomra. Valaki tudna segíteni egy pár tanáccsal? Hátha nem gondoltam át valamit még eléggé. Mit változtassak?


2013. jan. 28. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

egy katasztrófa.

de legjobb ha senkivel se foglalkozol, aztán lehet h éppen senkinek nem is jut eszébe fúrni, frász se tudja, de kisebb az esélye. sok helyen voltam már, de szal a tanári kar, az egy igen különleges állatkert.

2013. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mivel nyáron érettségiztem, ezért inkább diák oldalról beszélnék, ha nem haragszol :DD


szóval tudtuk mi is nagyon jól, hogy a tanároknak különböző véleményeik vannak egymásról, nem ritkán azt is tudtuk, kinek mi, kiről


de azért ALAPVETŐEN én mindig abból ítéltem, ahogy velünk viselkedett


szóval ha a tanárokra nem számítasz, akkor esetleg a diákokra (bár ez a nagyon rosszul kezelhetőek ne hangzik valami jól), meg az én fejemben már csak a gimi van, ált.-ban kisebbek, ott ilyen szempontból nehezebb sajnos :(

2013. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megfutamodás otthagyni. Ha van lehetőséged átmenni máshová, akkor én azt tenném, és felmondanék.

Leendő tanárként mondom ezt.

2013. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetértek az első hozzászólóval.

Sajnos a tanári karok zöme ilyen mindenütt. Szörnyű társaság, ezt még nem egy tanárom is elismeri.

Ha esetleg nyelvszakos vagy, én a helyedben megpróbálnék egy nyelviskolában elhelyezkedni.

2013. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!