Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tapasztalatok Villányi Attila...

Tapasztalatok Villányi Attila Kémia a kétszintű érettségire és Ötösöm lesz kémiából c. könyvével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem meg ezeket a könyveket, mert eldöntöttem, hogy gyógyszerész szeretnék lenni, de évek óta tanultam utoljára kémiát. Szóval most a 0-ról kell feltornásznom a tudásomat olyan 80-85%-os érettségire, májusig. (Nem járok suliba, így 0-24-ben csak kémiázok és bioszozok)


Szóval, visszatérve a könyvekre. Nagyon megijedtem ma, feladatmegoldás közben, mert az 1.3. lecke végén ott vannak egy táblázatban a feladatok a példatárból, amiket elvileg az addig szerzett tudás alapján meg lehetne csinálni, de olyan feladatok is vannak ott, amelyekbe bele se tudok szagolni!!! (pl. 48-49.feladat)


Úgy értem, a TK egy bizonyos szintig eljuttat, aztán sokkal magasabb szinten kéri számon a tanultakat! Nagyon kétségbe estem! Más is tapasztalt már ilyet ezekkel a könyvekkel kapcsolatban?



2013. febr. 22. 09:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Szintén ezekből a könyvekből készülök az érettségire, szerintem nagyon hasznosak. A TK-ben nincs leírva, hogy "hogyan kell" példákat megoldani, ha nem megy valamelyik feladat, nézd meg a megoldást az Ötösöm leszben, aztán csináld meg a B)-t, C)-t. Szóval, nyugi, a TK alapján nem lehet megcsinálni a számolásokat (kivéve, ha nem kémiazseninek születtél). Erre van a tanár a suliban vagy a tanfolyamon.

Sok sikert és kitartást, nagyon bele kell húznod, ha be szeretnél jutni a gyógyszerészetire, de szerintem lehetséges! :) Számolj, számolj! (én is azt csinálom :D)

2013. febr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!