Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miskolci Egyetem Olajmérnök...

Miskolci Egyetem Olajmérnök vagy BME villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Szeretném megismerni a képzés minőségét, az egyetem színvonalát, a szakma jövőjét (nem fog-e hirtelen csak úgy eltűnni az olaj?), az elhelyezkedési lehetőségeket (itthon főleg, de máshol is), körülbelüli fizetést, azt, hogy mivel foglalkozik egy olajmérnök és mit fog tanulni az egyetemen.

Illetve mi a különbség aközött, ha én osztatlan képzésben tanulok olajmérnöknek, vagy pedig elvégzek egy Műsz. Földtud. bsc-t olajmérnök szakiránnyal és aztán msc-n leszek olajmérnök?

A válaszokat előre is köszönöm mindenkitől. Olajmérnökök, főleg ott végzettek jelezzék, hogy azok.

A leírtak vonatkoznak a BME villamosmérnökre is.



2013. febr. 22. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Olajmérnöknek nincs sok értelme,MOL-nál megvannak az emberek,esélytelen bekerülni.

Osztatlan képzés már nem indul szerintem,csak bsc.

Miskolci Egyetemen gépés,villamos és anyagmérnök amire érdemes jelentkezni.

Vagyis inkább anyagmérnök bsc+gépész msc.

2013. febr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Forrás, végzettséged?
2013. febr. 22. 12:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ME gépész 5 éves képzés gépgyártás szakirány+anyagmérnök MSc polimertechnológia (utóbbit cég fizette)


a leirtakat rengeteg ismerős+saját tapasztalat alapján írtam

2013. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

BME villannyal összehasonlítva?

Barátok / barátnő, család, magánélet megtartható mellette?

Fizetés kb?

2013. febr. 22. 12:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt passzolom,nincs BME villamosmérnök ismerős.

Tanulmányilag nem hiszem hogy nehezebb lenne,de Pestet nem mertem volna bevállalni anyagiak miatt,Miskolcon olcsób eléldegélni.És nem mellesleg a társaság is jobb.


Az embernek arra van ideje amire akarja.eleinte minden hétvégén hazajártam anyámékhoz,aztán már csak havinta.Idő lett volna,de bulizni jobb...

Párom mindig volt (na nem mindig ugyanaz),mindig volt erre idő.

Végig dolgoztam,diákmeló,majd rendes,MSc mellett 8 órás mérnöki meló.

Most gépészként dolgozom épp,kb 1 éve,a nettóm kicsivel van félmillió alatt+cafeteria.

2013. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez elkeserítően hangzik , az olajmérnökséget szemeltem ki :(
2013. febr. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is az olajmérnökit szemeltem ki..Esetleg még bme járműmérnök között vacilálok. Mindjárt fel kell adnom a jelentkezési lapom, és még mindig nem tudom a sorrendem...:(((
2013. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van BME-s villamosmérnökin végzett ismerősöm. Úgy 200-an kezdték és 7-en végeztek időben az évfolyamukból. :) Elvégezte a mesterképzést, illetve most Phd-zik az illető. Mester után ajánlottak neki állást és a kezdőfizetése már nyaldosta volna a 400-at. Ilyen ez a pop szakma.

Egyébként nyilván nem mindegy6, hogy egy 4 éves képzést 8 év alatt szenvedsz le 2-essekkel, vagy ledarálod időre, kierőszakolod magadból, viszonylag jó jegyekkel. Utóbbival sokkal szélesebb lesz a lehetőségek skálája előtted, gondolom ez egyértelmű.


Olajmérnöki akkor lehet jó, ha nem itthon szeretnél elhelyezkedni vele. Ha csak azt nézzük, hogy a mol mérnökei is többnyire arab térségekben tanyáznak, akkor nem nehéz megállapítani, hogy némi rugalmasság és beütés kell hozzá. Bár anyagilag gondolom nekik sincs túl sok problémájuk.

2013. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Még mindig első válaszolónak:


Mit csinálsz, amikor dolgozol, milyen munkaidőben?

2013. febr. 23. 17:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem barátom apja olajmérnök a molnál és folyamatosan ezzel cseszteti hogy menjen olajmérnöknek mert nagy hiány van belőlük:D

Én is annak készülök

2013. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!