Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakmairány választás! Hogy...

Szakmairány választás! Hogy döntsek?

Figyelt kérdés
Nézelődtem a neten és már kicsi korom óta csillagász szeretnék lenni, tehát ezután kutattam a legtöbbet. Matek-fizika irány tökéletes erre, viszont nagyon félek. A matekot értem, de 3-as vagyok belőle (úgy tanít a tanár, mint egy oviban, tavaly meg előtte más tanárom volt, szín 5-öseim voltak). A fizika nem érdekelt eddig, mert most valahogy ezután az elhatározásom után egyrészt kezdem érteni, másrészt szeretni. Nem vagyok géniusz, teljesen átlagos és nem merem bevállalni, mert ha rosszul döntök az kihat az egész életemre. Szüleimnek elmondtam ezt az egészet és egyértelműen látszott, hogy nem támogatnak ebben, ezért persze teljesen lelombozódtam. Más lehetőséget/segítséget pedig nem adtak, amit egyszerűen nem tudok felfogni, mert ezzel teljesen cserbenhagytak. Az egész osztályom tudja, mire akar menni. Ti hogy választottatok? Válasszak valami olyat, ami kevésbé vonz? :C

2013. febr. 23. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne válassz. Ha tényleg kiskorod ota érdekel, ami valljuk be elég sok idő, akkor majd motiválni fog a tanulásra, mikor ott vagy, és látod, hogy milyen jó is az a szak, és érdekel amiről tanultok. A legfontosabb szerintem az, hogy most egy olyan szak felé menj el, ami érdekel, mert gondolj bele mi lesz, ha majd dolgozol, de unod az egészet, nem is érdekel, amit csinálsz, de muszáj csinálnod, hogy megélhess. Ha meg nem jön be abszolút a suli, akkor még mindig otthagyhatod, és újrajelentkezhetsz jövőre, bár nem tudom ez hogy megy. A matekot és fizikát még érettségiig gyakorold, hiszen azokat a pontokat viszed leginkább magaddal, annak kell a legjobban sikerülbie. és úgy tudom, hogy év elején van egy gyors felzárkóztató asuliban, ahol megtanítják azt, amire nem emlékszel. Sok sikert.:)
2013. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
El nem tudod képzelni, mennyi bizalmat nyertem most a hozzászólásoddal! Egyébként még azon gondolkoztam, hogy ha ez kudarc lenne, akkor valami mérnöki irányba el tudnék helyezkedni az érettségi után ha már az apám meg a nagyapám is mérnök. De a célomat mindenképpen megtaláltam!!
2013. febr. 23. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Örülök neki, ha segíthettem:)

Most jutott eszembe, hogy anyukám is csillagász akart lenni, azóta is bánja, hogy nem lett az, de ha a környéken valami csillaglesés van távcsővel, meg szakértővel, akkor mindig megyünk:)

2013. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt mindenképpen fontosnak tartom megjegyezni, hogy a romantikus álmaidat félretéve próbálj meg dönteni. Csillagász szakirányt a fizikus szakról lehet választani (lehet, hogy ma fizika szakiránynak hívják, nem tudom), vagyis az első egy-két évben nem fogsz külön csillagász szakra járni. Kemény matekot fogsz tanulni: vektoralgebrát és vektoranalízist, analízist, és a fizikai alapozó tárgyakat, amelyeket egyszerre fogsz tanulni azokkal a matek tárgyakkal, amelyeket előzőleg kellene tanulnotok, de idő nincs rá, ezért egyszerre tanuljátok. Amikor én jártam az ELTE-re 10-12 éve, akkor egy tanár sem totojázott megbuktatni senkit sem, aki buta volt valamihez, de az ELTE TTK nem egy büfé szak ma sem, gondolom. A csillagász is fizikus tulajdonképpen, neki is tudnia kell alapszinten érteni a legtöbb fizikai területhez. Vagyis ha nem érdekel a fizikából semmi, csak a csillagászat, és a matek sem vonz különösképpen, csak a csillagászat miatt tanulnád, akkor nem biztos, hogy megéri belevágni.


Arról nem is beszélve, hogy utána hol akarsz majd elhelyezkedni? Itt Magyarországon legfeljebb csak a távcső mögött ülhetsz és mondjuk változócsillagokról gyűjthetsz és elemezhetsz adatokat, ami valójában sokkal unalmasabb, mint az egy gyerek számára hangzik, és valószínűleg soha nem fogsz felkerülni vele a Nature címlapjára. Vagy végezhetsz valamilyen számítógépes szimulációt, amely mondjuk egy bolygó magnetoszféráját számolgatja, stb. Külföldön már nyilván lennének lehetőségek másra is.


Szóval a kérdés az, hogy valójában mihez lenne kedved, és vállalnéd-e érte annak a sok egyébnek a megtanulását is, ami ahhoz kell?

2013. febr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre jelentkeznél? Az előző választ vésd a fejedbe, véleményem szerint a kellő elszántsággal érdemes belevágnod. Úgy tűnik, elég önbizalomhiányos típus vagy, kezdetben ezen kellene változtatni!
2013. febr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Földtudományi Bsc-ről is lehet Csillagászat Mscre menni és szerintem jobban járnál azzal, hogyha nem kifejezetten a fizika szak vonz. :) Remélem összejön valamelyik! Sok sikert
2013. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menniy hülyeséget írnak. Szegeden már első évfolyamosok is hallgattak annak idején csillagászatot, lakótársam oda járt. Vizsgáznia is kellett belőle.
2019. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy végül mi lett, bevállaltad, és csillagász lettél? :) Szerintem a szegedi csillagász amúgy egy szuper szak, jó közösséggel, jó tanárokkal, gondolom az ELTE is ilyen lehet. Én sajnos más szakra jártam, de kívülről nézve jó volt a légkör, és színvonalasnak is tűnt a képzésük.
2019. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!