Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a műszaki menedzse...

Szerintetek a műszaki menedzser mennyire 'büfészak?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy páran ezt is annak mondják, de sztem ink a bölcsész amire inkább igaz (meg pár BKF-es szak)
2013. febr. 25. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Azért nevezik büfé szaknak, mert ez a képzés abból áll, hogy az adott egyetemen oktatott mérnöki képzések alap tárgyait ömlesztve tanulják a menedzserek. Tanulnak egy kis infót, egy kis gépészetet, egy kis építőipart, mindenből egy kicsit. Ezek pedig nincsenek összefüggésben ráadásul mindenből csak olyan alap tudásuk lesz, ami semmire se jó. Mindehhez raknak még egy kis gazdaságtant és ennyi. Nem lesz semmilyen összefüggő, biztos tudások semmilyen tudományterületen sem.
2013. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

no igen, énmagam is itt tanulok

azért (a szak nevéből is látszik) a gazdasági és műszaki tárgyak eléggé végigkísérik tanulmányainkat, de igen, számtech, jog meg ilyenekből is egy picit veszünk


azért gondolom, hogy ez nem büfészak, mert azért tényleg kapunk egy kis mérnöki tudást is (tudom, hogy tényleg kicsi, előtte a műegyetemen voltam műszaki szakon), és mivel mindenből egy picit, így mesterszakon lehet majd (remélem) még inkább specializálódni, megkapni azt a magasabb szintű tudást egy adott irányból

2013. febr. 25. 20:56
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
De ha nincs megalapozott tudásod semmilyen területen, akkor mire akarod építeni a magasabb szintű tudást MSc-n?
2013. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Én mérnöknek tanulok, és nem "egy kis" mérnöki tudást kaptok, hanem semennyit. Az, h tanultok 1-2 félév mechanikát pl, az nem jelenti azt, hogy meglesz a mérnöki érzéketek. Nagyjából az 1-2. éves anyag az, amiből ti is részesedtek, és az nagyon alapozó tárgy még a mérnököknek is. A műszaki menedzser egy óriási büfészak. Mindent tanulnak, de semmihez se értenek igazán.
2013. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

pont az h megalapozott tudás van mindenből, de semmiből se kiugró, arra lehet építeni

szal ha pl fociban középszintű vagy védőnek, középpályásnak, és támadónak is, akkor abból még 'bármi' lehetsz, de mindenhol jó vagy valamennyire (az MSc segítségével meg specializálódhatsz, egy valamiből erősebb tudás birtokosa leszel)


utolsónak meg: mondom, voltam 1 évig mérnöki képzésen (BME KSK), és igen, annál kevesebb, de bizton állíthatom, hogy kapunk mérnöki ismereteket is (szórótárgyak is, mert túl sok aki csak ingyen akar közgazdász lenni, de műszak felé analfabéta)


engem amúgy is inkább a műszaki érdekel, nem a közgazdász része, de pl nyugaton úgy tudom, már inkább keresik az ilyesfajta 'Engineering Manager'eket, akik mind műszaki, mind gazdasági témához hozzá tudnak szagolni (és most tessék elvonatkoztatni az egész nap lógó, éppen kettessel átcsúszó fajtától, én tanulok is, csak BME volt nagy falat elsőre egy gimnáziumból)

2013. febr. 25. 21:10
 6/12 A kérdező kommentje:

sőőt, még hozzáteszem, hogy eléggé sok logisztikás tárgyunk is van, ami hát ugyanúgy mérnöknek van hívva (logisztika mérnök; bme-n is közlekmérnöki képzéssel volt egybe a tavalyi évig)


én ezek miatt 'védem meg', hogy nem büfészak

2013. febr. 25. 21:12
 7/12 anonim ***** válasza:
A logisztika nem mérnöki tudomány. Mint ahogy a menedzserkedés se. Amúgy pont egy évig jártál mérnöki képzésre, és az az egy év pont az az egy év, amikor csak alapozás megy. Nagyon nagyon nagyon alap, amire kb semmit nem lehet építeni.
2013. febr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Hogy lenne már megalapozott tudás? Tisztában vagy te vele, hogy mi mérnökök miket tanulunk és milyen mennyiségben? Rettentően el vagy te tévedve, ne is haragudjál.
2013. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

tudom miket tanulnak a mérnökök, tanultam má mechanikát, általános járműgéptant (mérnöki fizika), jármúrendszerek, műszaki kémia, anyagismeret, fizika... ezek szerintem egészen műszakiak :D és mondom, műegyetemen, szal igen, tudom mit tanulnak a mérnökök


itt meg lesz majd elektrotechnika, gyártástechnika, mérnöki ismeretek, és a fent említettek fele (amit már teljesítettem bme-n)


ezért is mondom, hogy de, az alap meglesz, és de, tudom mit tanulnak műszaki suliban, mert én is szenvedtem vele 1 évig (ezért mondom, hogy csak alap, mert az alapozótárgyak, de ami ráépül: dinamika, hő és áramlástan; és társai, az nem volt/lesz); és igen, a szint se lesz magas itt műszaki menedzseren, de néztem pl anyagismeretet, és majdnem ugyan azt kapjuk itt, mint annó bme-n kaptam


de ha ezek se elég 'alapozó tárgyak', vagy 'alap tudás', akkor kérlek, mondj nekem párat, hogy te mit értesz ez alatt

2013. febr. 25. 21:25
 10/12 A kérdező kommentje:
meg igazából az a célom, hogy ezt gyorsan letudom (1-2 félévvel gyorsabban mint a mintatanterv), utána meg vissza BME-re logisztika (mert pl annak egy jó alap ez, hogy van az a alap műszaki tudás, és közgazdasági meg logisztikai is, arra (gondolom én) már lehetne ott építeni)
2013. febr. 25. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!