Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott matematikusként...

Alkalmazott matematikusként el tudnék helyezkedni? Érdemes arra menni?

Figyelt kérdés
Nem akarok tanár lenni... matekból egész jó vagyok, de a fizika sosem ment annyira. programozó informatikuson gondolkoztam, de elvileg cudar egy élet az :D
2013. febr. 25. 21:43
 1/9 Dubi ***** válasza:
El fogsz tudni helyezkedni. A matek nagy előnye, hogy azzal kb bármerre mehetsz, annyi alkalmazása van illetve könnyen szakosodhatsz.
2013. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen? köszi most egy kicsit jobban érzem magam :D
2013. febr. 25. 22:15
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
ne menj programozó informatikusra: ott a felvett hallgatóknak csak a 10%-a jut el a diplomáig. Ugyanez a helyzet a legtöbb infós szakon. Bár ha majd a támogatott helyeket a felére csökkentik, lehet hogy feljavul az arány 20%-ra ;)
2013. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

és alkalmazott matematikus?

meg egy ismerősöm a mérnök infót ajánlja nagyon... bár az is infós :D meg közbe volt itt villamosmérnök meg minden, de hát az emg fizika

2013. febr. 25. 22:25
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Alkalmazott matematikusként most nem lehet elhelyezkedni, bár amikorra végzel, talán jobb lesz a helyzet.

Egy alkalmazás nélküli matematikus.

2013. febr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"ne menj programozó informatikusra: ott a felvett hallgatóknak csak a 10%-a jut el a diplomáig. Ugyanez a helyzet a legtöbb infós szakon."


Ez igaz, ami a képzés minőségét jelzi, éppen ezért az egyik legjobb választás az informatikus... persze csak ha komolyan gondolod a továbbtanulást, jól hasznosítható tudást és oklevelet akarsz. Aki meg akarja csinálni, az meg tudja.


Egyébként (tudtommal) az alkalmazott vagy pénzügyi matematikus is keresett szakma, csak elméleti matematikus ne legyél, ahhoz belső késztetés is kell nem kevés.

2013. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

pénzügyi matematikus milyen egyetemen van? :D

hát nem hiszem hogy az én világom a programozás :(

2013. febr. 25. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Pénzügyi matekra szakosodhatsz a Debreceni Egyetem matek BSc jén, mesterképzésen meg a ZELTÉN illetve a Corvinuson!
2013. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
debrecen kiesik, zalaegerszegi vagyok, de az elte tetszik :D jaj, de jó is lenne :D
2013. febr. 25. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!