Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha én Biológus vagy Orvos...

Ha én Biológus vagy Orvos szeretnék lenni hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem hogy nem most fogok még érettségizni de már eldöntöttem hogy ilyen irányban szeretnék tovább menni.:) Tudom most sokan azt gondolják hogy még várjak vele mert bármi változhat, nos én ezzel tisztában vagyok, de úgy gondolom ez nemfog vagy csak talán annyit, hogy a biológia/kémia marad csak más szak ami tetszene majd, de ha mégis teljesen megváltozna, akkor így jártam.. mindenesetre szeretek előre tervezni és úgy gondolom ez nem hátrány sosem :)

Mivel az új oktatási rendszerek évről évre változnak nem tudhatom hogy amikor majd én érettségizem akkor milyen lesz de ha rendesen tanulok rá/érdekel ez nem okozhat gondot ( Még akkor se ha a biológia az egyik legszívatósabb az egyetemeken).:)Biológia/Kémia emeltes leszek majd amiből szeretnék majd emelt érettségit rakni.

De hogy ezek jól sikerüljenek majd tanulnom is kell. Véleményem szerint nem elég egy emelt érettségihez az órán elhangzott anyag és mivel szeretem is az adott tárgyakat így sokszor szoktam "külön órát tartani magamnak magamtól". :))

Mit tudtok ajánlani mikből,mivel tanuljak mit érdemes csinálnom stb? :))



2013. febr. 27. 16:46
 1/4 bensdorp ***** válasza:

Szerintem nagyon jó, hogy így gondolkodsz - mindenkinek így kéne, akkor jobban működne a kis országunk, és elégedettebb, boldogabb emberekkel lenne tele.


Minél többet olvass ebből a két tárgyból (főleg biológiából legyen határ a csillagos ég), és a fizikát se hanyagold! Angolul is tudj folyékonyan (a legtöbb tudományos forrás, előadás ilyen nyelven elérhető)!

Amik a gimnáziumi tankönyvek közül szerintem nagyon jók:

- biológia: Berend-Szerényi, Oláh Zsuzsa, Mozaik

- kémia: Ennyit kellene tudnod kémiából, Villányi, Mozaik.


Mindkét tárgyból a "Ötösöm lesz" feladatgyűjtemény aranyat ér (én a genetikásat annak idején teljesen végigoldottam, imádtam a mendeli genetikát).


Sok sikert a későbbiekben!

2013. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Te is ebben a cipőben jársz/jártál?:) esetleg privátban tudsz még mondani valamit?:) Az ötösöm lesz genetikából az nem csak a genetikát foglalja össze?
2013. febr. 27. 18:05
 3/4 bensdorp ***** válasza:

Ebben a cipőben jártam, és gyógyszerészetire mentem.

Az ötösöm lesz genetikából csak a genetikát foglalja össze, igen, de mivel az minden más könyvben és a gimnáziumi órákon elég hiányos, ellenben sok gyakorlást igényel, ezért nagyon hasznos.

2013. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem:) És a szövegezése milyen szinten tanulható?:)
2013. márc. 4. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!