Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit válasszak? /bőv. Lent/

Mit válasszak? /bőv. Lent/

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy fogalmam sincs arról, hogy milyen fakultációt válasszak, és hogy mivel menjek tovább, vagy, hogy esetleg miből tudnék emelt szintű érettségit tenni. Az egyik fakt valószínűleg a töri lesz, a másik meg esetleg egy nyelv vagy talán magyar. Mindenképpen valami humán tárgy, az a lényeg. A nyelvről elég sokan le akarnak le akarnak beszélni, mondván, semmire nem megyek vele, nyelvet amúgy is lehet tanulni akármikor válasszak valami mást. De kérdem én, hogy mit, mert nem tudom mi szeretnék lenni. Azt tudom, hogy jogra nem, mert egyrészt nagyon nehéz bejutni, másrészt szerintem nagyon sokan vannak. Akkor meg mi más lehet még, ami inkább humán, és azért valamennyire keresett is, és megyek valamire a diplomával.

Az hogy mit szeretek: szeretem elemezni az embereket, és gondolkozni, hogy vajon mit miért tesznek vagy a mozdulatokból megállapítani valamit, és azt mondják, hogy jó tanácsokat tudok adni /pszichológus annyira nem jó nekem, túl sok lenne, besokallnék tőle/, szeretek szervezgetni így mindenféle dolgokat, kisebb eseményeket, nagyon szeretem a kutyákat és az állatokat, bár ehhez nem találtam különösebb dolgot az állatorvoson kívül, és elég jó vagyok informatikából is.

Ha valaki végigolvasta, és tud segíteni, akkor nagyon köszi! :)



2013. márc. 7. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

"A nyelvről elég sokan le akarnak le akarnak beszélni, mondván, semmire nem megyek vele, nyelvet amúgy is lehet tanulni akármikor"


- Ja, csak nem ingyen...

És a semminél mineképp jobb. Nyugodtan váalszd ezt, aztán még lesz lehetőséged a továbbiakon gondolkodnod.

2013. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Akkor meg mi más lehet még, ami inkább humán, és azért valamennyire keresett is"


El kell, hogy keserítselek de nincs nagyon ilyen szakma.

2013. márc. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom a gyógypedagógiát :)

Oda magyar kell felvételi tárgyként és biológia vagy nyelv. És nem kellenek emelt szinten.

2013. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!