Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van már egy tanári szakom...

Ha van már egy tanári szakom (hittanár-nevelőtanár), Bolognai rendszerben végeztem (3+2 év). Egy másik szakot szeretnék hozzá (pl. : biolgóia), hány év az egyetem? Vagy előröl kell kezdeni mindent?

Figyelt kérdés
2013. márc. 9. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán még van az a lehetőség, hogy egy év alatt részismereti képzés keretében magcsináld az 50 kredites minimumot biológiából (mintha megcsinálnál egy minort), ami elég ahhoz, hogy kiegészítő tanárképzésre jelentkezz. Aztán pedagógiai előismereteid mértékétől függ, mennyit kell még a tanárin eltöltened.


De utána kell nézni, tényleg működik-e ez még így.

2013. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy év maga az egyetem, de valószínűleg kell előtte egy kreditgyűjtő év, amikor a kezdéshez szükséges 50 kreditet összeszeded biológiából. (Akkor nem kell, ha van már előképzettséged, mondjuk főiskolán biosz-kém szakon végeztél)

Azt nem tudom, hogy ha újra beindul az osztatlan képzés, akkor ez megszűnik-e, de én még így szeretem újabb szakot.

2013. márc. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kíváncsi leszek, jövőre az 5 éves képzésben ez, hogy fog megvalósulni?!
2013. márc. 11. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!