Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag támogatott félévek?...

Államilag támogatott félévek? Felvehető valaki állami ösztöndíjasra, ha ugyanazon szinten már szerzett diplomát (mester), viszont ott az első 3 félév volt önköltséges, az utolsó állami, itt pedig fordítva lenne?

Figyelt kérdés

"A magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal, hogy aki egy képzési ciklusban magyar állami (rész)ösztöndíjas képzésben tanulmányokat folytat, ugyanazon képzési ciklusba tartozó további (párhuzamos) képzés folytatása esetén a támogatási időből félévente a párhuzamosan folytatott állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzések számának megfelelő számú félévet le kell vonni."


Ebből az derül ki számomra, hogy elvileg lehet szó arról, amiről kérdezek, de itt csak a párhuzamos képzést említi. Bár a "nem zárja ki ... a megszerzett fokozat" azt sugallja, hogy minden esetben belekezdhetek, s majd ha elfogy a támogatott félévem, átsorolnak. (5 félévem maradt egyébként, az alapdiplomához 6-ot használtam fel, mesteren egyet, de ugye az az utolsó volt, így úgy minősül, hogy államin szereztem diplomát). A kérdés röviden: ennek tükrében jelentkezhetek államilag támogatott képzésre s diplomázhatok is így, vagy csak jelentkezhetek, vagy nem is jelentkezhetek? (egyszer olvastam olyat, hogy egy szinten csak egy diploma szerezhető államin, ezért a kérdés) Köszönöm.


egy ilyet találtam még

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


2013. márc. 17. 09:27
 1/1 A kérdező kommentje:

"Az adott szak támogatási idejébe az azonos szakon korábban igénybe vett támogatási időt be kell számítani. Ha a hallgató az így meghatározott támogatási idő alatt az adott fokozatot (oklevelet) nem tudja megszerezni, a tanulmányait e szakon önköltséges képzési formában folytathatja akkor is, ha az (1) bekezdés szerinti támogatási időt egyébként még nem merítette ki,..."


Világos, itt a megoldás kulcsa: 4 féléves a képzés, tehát max 6 félév használható el rá, ebből nekem 1 megvolt, maradt 5, amiből kijön a teljes 4 félév képzés. Jól gondolom? Valaki cáfoljon vagy erősítsen meg kérlek titeket.

2013. márc. 17. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!