Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne a megfelelő OKJ-s...

Mi lenne a megfelelő OKJ-s szak számomra?

Figyelt kérdés

Igazából ötletem sincsen. Annyit tudok, hogy egy elektro suliba járok, de ez annyira nem érdekel. Mármint így nagyba, pl villanyszerelő. A mobiltelefnokhoz értek, és javítani is tudom őket, de nincs olyan szak ahol ezt ki tudnám használni. Érdekelnek az olyan szakok, ahol mondjuk később el tudok olyan munkában helyezkedni, ahol öltönyben, meg aktatáskában kell mászkálni, ezért gondoltam a reklámügyintéz -marketing szakra,de azokból sok van véleményem szerint, és csak max. gyorséttermi alalmazott leszek utána..

Szóval most tök tanácstalan vagyok e- téren. Tudnátok segíteni, esetleg ajánlani pár szakot?

18/F


2013. márc. 18. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:

"aktatáskában kell mászkálni" -na, hát az nem túl jó, én inkább bakancsban mászkálok.

Végig kéne böngészned, mik vannak- elmélázva, belehelyezkedve az egyes szakmákba, elgondolkodni, mit csinál, aki elvégzi,és te mit szeretnél csinálni.

Marketingeseből Dunát lehet rekeszteni. Ehhez pl. nem lenne kedved? CAD programozókat szoktak keresni CNC gépekhez.

[link]

2013. márc. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha elektro szakos suliba jársz akkor inkább abba az irányba kéne gondolkoznod. Az ilyen reklámügyintézőivel semmire sem mész megmondom neked ezek csak azért vannak hogy az időt húzd vele meg hogy villogni tudj vele, de elhelyezkedni vele nem fogsz.

Esetleg még az informatika irányába gondolkozz, számítógépszerelő jó ha van, esetleg elektronikai műszerésznek vizsgázz le, mert az is kellhet ilyen téren, és szerintem elég érdekes az a része. Azt ne várd hogy öltönybe meg aktatáskával menjél munkahelyre mert egy darabig úgysem kerülsz olyan munkakörbe.

Esetleg még az autóvillamosságin is gondolkozz el, ők sokat keresnek, és autók mindig vannak, és már egyre több olyan van amihez komoly elektronikai szakember kell a szereléséhez mert egyre több az olyan autó amit csak úgy házilag ne lehet már buherálni. Esetleg tanulj asztalosnak, ha bekerülsz egy helyre lehet hogy keresel 80-100 ezret de ha már tapasztalt leszel, lesznek kapcsolataid, meg plusz munkáig, akár betegre is keresheted magad, és lehet saját vállalkozásod is ha nagyon profin nyomod.

Esetleg ugye a CNC amit már mondtak ők is 150 en felül keresnek, és szinte minden gyárba van hogy keresnek oda embert. Esetleg még amit érdemes az a logisztika plusz a gépkezelői, vagy fuvarozói.

Szerintem idehaza ezeket érdemes megpróbálni ha jól akarsz keresni, igaz ezek nem járnak azzal hogy öltönybe feszíts munkába menet és hazafele, de azért kereshetsz is vele, és van hogy az egyszerű szakmunkások jobban keresnek főleg ha jók is ezt hozzáteszem mint az irodában ülő agyasok.

Erre a példa az hogy a szomszédom asztalos, 2006-ban vizsgázott le, 2010 ben rakta le mellé az érettségit estin, indított vállalkozást, és most van ott hogy felpofozta a saját házát plusz van már egy telke vidéken, 7 millás autója. Plusz külföldi nyaralás nyáron 2 hétig.

Nagyon jól keres, komoly munkái vannak, főleg külföldön mert közel van az Osztrák határhoz, meg nem egyszer volt már olyan munkája hogy komoly cégeknek, multiknak kellett gyártania bútorokat az irodákba, meg a kis konyhákba.

Nos szerintem vedd számításba ezt is azért.

2013. márc. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!