Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment alapszakot előfeltételként elfogadnak mérlegképes könyvelő tanfolyamon?

Figyelt kérdés

A mérlegképes könyvelő képzésben való részvétel feltétele:


->SZAKIRÁNYÚ főiskolai, vagy egyetemi végzettség <-(ez esetben tekintse meg itt diplomásoknak szóló mérlegképes könyvelő tanfolyamunkat!)


[link]



Tehát engem ez érdekel hogy a szakirány mit takar magába.. elég oda bármilyen közgazdász diploma??


van itt egy ilyen is :


A közgazdasági felsőoktatás alapképzési szakjainak képesítési követelményeiről szóló 4/1996. (I. 18.) Korm. rendelet szerinti képzésekben az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsgával, valamint a közgazdasági felsőoktatásban folyó szakirányú továbbképzési szakok képesítési követelményeiről szóló 7/1999. (II. 1.) OM rendelet alapján szerzett oklevéllel rendelkező, felmentést kap a mérlegképes könyvelő képzés következő moduljai alól:


Jogi ismeretek alkalmazása,


Gazdasági és vezetési ismeretek alkalmazása.


2013. márc. 24. 14:36
 1/1 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de azért válaszolok. Ezt a szakot elfogadják előfeltételnek (nekem is ilyen végzettségem van), ahogy a legtöbb közgazdász (tehát gazdaságtudományi terület) szakot. Én most kezdtem a mérlegképes könyvelő képzést. Folyamatban van a felmentés intézése. Elvileg jogi ismeretekből tutira jár felmentés, azt szinte mindenki tanul ilyen szakokon :) A gazdasági és vezetési ismeretek meg elvileg a vállalatgazdaságtannak felel meg, talán plusz menedzsment óra, én ezeket is tanultam és elvileg te is. Én remélem hogy ezt is elfogadják. Még nem kaptam választ ez ügyben, de hamarosan kiderül.
2013. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!