Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel lehet készülni emelt...

Fel lehet készülni emelt kémia és biológia érettségire 2 év alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok 10.-es és orvosira/gyógyszerészetire szeretnék menni.Sajna úgy néz ki nem indul kémia fakultáció, esetleg fizika , de az sem biztos.Biológia indul , hát nem tudom milyen lesz.

Mindenképpen szeretnék bejutni , de lehetséges egyedül ill.magántanárral felkészülni?

Van 2 nyelvvizsgám , és kitűnő tanuló vagyok.Kémiával semmi bajom , csak számolni nem tudok egyáltalán mert sose csináltunk.Meg lehet tanulni?

Szorgalmas vagyok és tényleg ez minden álmom:)

Kérlek adjatok tanácsokat ,hogy hol kezdjem el tanulni és hogyan készüljek,ill. nektek mi vált be.

Köszönöm:)



2013. márc. 25. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kémiából magántanárt érdemes keresned mindenképpen, de én kételkedem a jó biosz faktban egy olyan suliban, ahol nem indul kémia. (én persze csak olyan sulikból indulok ki amiket ismerek)
2013. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet , de én szeretnék ennek ellenére felkészülni és megbirkózni vele.Valami tanács arra , hogy hol és hogyan kezdjem el?(vagy teljesen esélytelen? :( )
2013. márc. 26. 20:42
 3/14 anonim ***** válasza:
ne hülyéskedj már 2 év alatt simán felkészülsz. Én most érettségiek belőlük és kb mindenki most húz bele a tanulásba. De ha annyira elakarod már most kezdeni akkor csinál feladatokat az ötösöm lesz kémiából. Meg tanulgasd a Villányi könyveket. Bioszból meg a Mozaikosokat tanuld meg És ott van még a Panemsulis ami nekem az egyik kedvencem :)
2013. márc. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Végre valami biztató.Igen , szeretném már ezen a nyáron elkezdeni a felkészülést.Eléggé parázós típus vagyok,az ad önbizalmat ha rengeteget készülök és időben elkezdem , mivel rengetegnek néz ki.(főleg a biosz)

Mozaikos biosz könyveim vannak , emeltesek.A Panemsulisat még nem ismerem , abból melyiket lenne érdemes megvennem?

Kémiából mindenképp Villányit fogom használni , mindenki azt javasolja.Amúgy Mozaikos könyveim vannak abból is.

2013. márc. 27. 16:02
 5/14 anonim ***** válasza:

A Panemsulisból csak egy könyv van, ami kifejezetten érettségizőknek készült és az egész anyagot átfoglalja külön szedve azt ami emeltre illetve középszintre kell. Itt van: [link]

Én Gytk-ra készülök és tényleg csak azt mondhatom h kb most kap észbe a mindenki h húúú másfél hónap múlva érettségi és még nem tudok semmit. De nagyon jó h Te ilyen korán elkezded nekem sem ártott volna csak sajnos én mindent az utolsó percre hagyok. Sok kitartást és sok sikert kívánok Neked! :)

2013. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a linket:)És a biztatást ,igazán sokat számít.

Biztos sikerülni fog ,sok sikert kívánok az érettségihez!

Esetleg még kémiából meg tudnád mondani , hogy a Villányi sorozatokból Az ötösöm lesz kémiából c. könyven kívül mit kellene beszereznem? Mert nem igazán tudom eldönteni.

2013. márc. 27. 18:09
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Nekem ezek vannak még meg és sztem nagyon jók.

2013. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi , és a kísérletes részekre hogyan lehetne készülni?
2013. márc. 27. 21:07
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ebben mind a 70 kísérlet benne van ami emeltre kell.

2013. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok segítséget:)

Kitartást az érettségiig és sok sikert kívánok mégegyszer!

2013. márc. 28. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!