Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök/biomérnök így?...

Vegyészmérnök/biomérnök így? (lent) HELP!

Figyelt kérdés
Nézegettem ezt a két szakot,tetszene is,csak azt nem tudom,hogy mennyire kell jónak lenni kémiából ezekhez. 5-ös vagyok belőle,de nem vagyok egy ,,kiemelkedő tehetség".Arra gondoltam,hogy felveszek matek és fizika faktot... Így is megállnám a helyem??? (szorgalmas vagyok) És szorít az idő,mert idén már ki kéne választanom a faktokat...
2013. márc. 26. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Fizika+kémia faktot vegyél fel, ha tudsz, arra nagyobb szükség lenne. Matek faktra semmi szükség, nem fogod tudni hasznosítani az ott tanultakat. Igazából a fizika sem kell nagyon, de az azért elég jól jön. Én másodéves biomérnök hallgató vagyok, ha van bármi kérdésed akkor nyugodtan kérdezz.
2013. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mindenképp matek és kémia kell!
2013. márc. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, te ezt tanulod? Szerinted miért hasznos a matek fakt..?
2013. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert az elsos evfolyam nagy resze megint matekbol bukott es kemiabol :) ha a kerdezonek van kapacitsa meg fizikara, azt is felveheti, de ne legyen hozza teljesen hulye akkor sem, ha nem teszi.
2013. márc. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A Felvi Tájoló könyvben azt írták,hogy ehhez a szakhoz kötelező a matek és akkor még egyet lehet választani ezek közül: biológia,fizika,kémia és szakmai előkèszítő tárgyak. Szóval ha nem tették kötelezővé a kémia érettségit,akkor az nem azt jelenti,hogy az alapoktól kezdve megtanítanak mindent???? Persze azért jónak kell belőle lenni különben nem értenénk meg...
2013. márc. 28. 22:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Az alapoktól egyik tantárgyat SEM fogják tanítani, maximum valami roppant gyors ütemben (értsd: 3x45 percben az egész 4 éves tananyagot) átismétlik. Ezért írtam, hogy bármi is az érettségi tárgyad, a másik kettőből is jó, h rendelkezel erős alapokkal, egyiket sem szabad gimiben elhanyagolni csak azért, mert nem érettségizel belőle. Tudom, miről beszélek, hozzánk sokan jöttek emelt biosszal és 0 közeli kémia tudással, mert így is lehetett felvételizni. Volt aki vért izzadva átment, de többeknek nem sikerült a vizsga. És ez még csak az egyik része volt (áltkém), szerves és szervetlen ebben a félévben következik... Fizikából és matekból szerveznek felzárkóztató kurzust nálunk, de ha nem tudsz semmit gimi után, az se lesz egy sétamenet, mert abból indulnak ki, hogy te egyszer ezt már tanultad és megértetted.
2013. márc. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dijush1992 válasza:
Kedves nem tudom ki vagy!:) Én jelenleg biomérnök hallgató vagyok és első éves a BME-n :) Ami nagyon kell az a matek fakt (integrálás, deriválás) és a kémia! a fizika alapszinten menjen.....de második félévben a fizika is tele van deriválással és integrálással :) amit én matek fakton kb fél évig tanultam nekünk egyetemen ledarálták kb 3 óra alatt (ami kb 2 gyakot jelent) :) szval azt a kettőt ajánlom :) de am nagyon szeretem :)
2013. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én másodéves vagyok szintén a BME-n, és továbbra is tartom, hogy a matek faktot a hajára kenheti, mert A1-ből megtanítják, ráadásul elég kicsi az átfedés aközött, amit A1-ből veszünk meg aközött, amit matek fakton.. A mi matek faktunkból kiindulva, a mi iskolánkban tuti nem volt improprius integrálás. Az meg, hogy sokan megbuknak.. Tanulni kell, és akkor nem fognak. A kémia tényleg nagyon kell, fizikából meg egész első félévben bevezető fizika van, ha te ott jól meg tudod érteni, akkor fizika fakt sem nagyon kell. De ahogy az egyik korábbi válaszoló is írta matekból is van ilyen (bevmat, ha jól tudom több szinten attól függően, hogy milyen lett a 0. matek zh-d), én arra nem jártam, de azok akik jártak azt mesélték, hogy nagyon hasznos volt.
2013. márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi gimiben matek fakton határértékszámítást, integrálást, deriválást, és valószínűségszámítást vettünk, majdnem teljesen lefedte az A1 anyagát, de még A3-ra is jutott belőle, én azért ajánlom. Kérdezd meg a matektanárod, hogy pontosan mit vesztek fakton, mert ha ezeket, akkor érdemes, hiszen az A1 nagy részét nem kell kezdetektől megtanulnod, másra több időd jut. De kémiát mindenképpen vegyél fel fakton!
2013. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dijush1992 válasza:
Én csak azt tudom, hogy akik nem tanultak integrálást és deriválást kb naponta 30x imádkoztak h csak a kettes meglegyen A1ből. és a legszebb, hogy míg a középiskolában az alapokat a szádba rágják, ésitt már csak a magasabb szintű dolgokat kell tudnod....persze ha nem tanultál pl integrált számolni középsuliban és vizsgán eléd tolnak egy impropiust és te nem azon kezdessz el gondolkodni h jaaj határok, hanem h hogy a francba van ennek a primitív függvénye csak azt veszed észre h nincs időd SEMMIRE! én nagyon jó emelt matek érettségivel és úgy gondolom megfelelő alaptudással jöttem, és így is nehéz volt minden jóól megcsinálni....és mondhatod h gyakorolni kell, de mikor annak örülsz h a heti 5 ZHdból 3 megvan a többit meg pótolhatod, és örülsz ha ezekre felkészülsz nem hiszem h pont az A1re fogsz feszt tanulni...mert nekem 10000x könnyebb volt így h legalább arra nem kellett különösen sokat készülnöm :)
2013. ápr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!