Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit csinálnátok a helyzetem...

Ti mit csinálnátok a helyzetemben? Feleslegesen izgulok ennyire vagy jogosan vannak aggályaim az orvosi egyetem miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vagyok 10.osztályos és pár hónap múlva faktválasztás lesz esedékes. Sajnos fogalmam sincs, hogy mit válasszak és szerintem igenis nagyon fontos kérdés, mivel ezeket a tantárgyakat fogom két évig intenzíven tanulni, ezekből a tantárgyakból fogok(elméletileg) érettségizni és az egyetemválasztást is igen nagyban befolyásolja. Nyílván, ha magyar faktot vennék fel, akkor később nem fizikusnak tanulnék tovább. Szóval mostanában nagyon nagy rajtam a nyomás, ugyanis teljesen tanácstalan vagyok. Az igazság az, hogy annyira kiemelkedően semmiből sem vagyok jó, de rossz sem. Kitünő tanuló vagyok anélkül, hogy napi fél óránál többet tanulnék egy elég nehéz gimnáziumban. Mindig is humán beállítottságú voltam, kedvenc tantárgyaim közé mindig is a magyar, a történelem és a (biológia) tartozott. Sokáig gondoltam arra, hogy a magyar mellé felveszem a biológiát és esetleg pszihológusnak ,,állnék", de mindenki a környezetmben heves tiltakozásban tört ki. Szerintük(szerintem is) túl érzékeny vagyok ehhez a hivatáshoz és magamra venném úgymond a páciensek gondjait. Sokan tanácsolták, hogy menjek orvosnak és mivel a biológiát nagyon szeretem, igazán elgondolkodtam rajta. Viszont nagy félelmeim vannak, mert az orvosi egyetemre emelt szintű biosz és kémia érettségi kell és a kémiával sosem találtam a közös hangot, annak ellenére, hogy a jegyeim nem ezt tükrözik. A számításos részeket egyenesen gyűlölöm, valahogy nem tartom elég okosnak magamat ezekhez a dolgokhoz. Az orvosi egyetem mellet szól még, hogy nagyon szeretem a gyerekeket és szeretnék valami hasznos társadalmi munkát végezni a későbbiekben pl. beteg gyerekeknek segíteni stb. Engem ez tenne boldoggá azt hiszem, abban viszont kételkedem, hogy a kémia tanulás felpezsdítené az endorfin-szintemet. Végülis röviden összefoglalva 8 évig( 2 év fakultáció+6 év egyetem) tanuljak olyan dolgokat az orvosi egyetemen,amik nem igazán érdekelnek, amik nem villanyoznak fel és utána segítehetek, mondjuk a beteg gyerekeknek, ami viszont boldoggá tenne, vagy válasszak olyan tantárgyakat pl. magyar és biológia, vagy magyar és töri, amiknek öröm a tanulása, érdekel a témája, ugyanakkor lehet, hogy pl. pszihológusként borzalmas életem lenne. Persze ezek mind csak feltevések, de borzalamasan összezavarnak. Van még néhány befolyásoló tényező pl. a fizetés, az orvosok helyzete Magyarosrzágon, az ,,orvosok egyetemi élete-sztereotípia" , vagy pl. hogy a szüleim óvodás korom óta azt mondogatják, hogy én leszek az első orvos a családban, amitől egy csöppnyi megfelelési kényszerrel és maximalitással rendelkezem, de nem untatnálak titeket feleslegesen tovább. :) Köszönöm előre is annak, aki érti a kérdésemet és válaszolni és méltóztat rá! :) Legyen szép napotok! (Tapasztalat megosztásnak is nagyon örülnék!)
2013. márc. 31. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:

"tanuljak olyan dolgokat az orvosi egyetemen,amik nem igazán érdekelnek"

Mondok neked valamit, akármilyen egyetemre mész, az első évben az alapozótantárgyak a lehető legunalmasabbak.

A 2 év faktot meg azért ne számold bele, mert az egyetemi szintű kémia messze áll attól, amit a középiskolában oktatnak.

Pszichológusból lassan Dunát lehet rekeszteni, az emberek viszont nem tudják megfizetni, szóval az sem egy garancia, arra, hogy nem halsz majd éhen.

Az emelt kémia elég húzós és elmondásod szerint nem vagy belőle olyan jó.

Beteg gyerekeknek máshogy is tudsz segíteni, pl. szociális munkásként vagy az említett pszichológusként lehetsz gyermekpszichológus.

2013. márc. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy ne menj orvosira, ha nem biztos a kémiatudásod. Első és másodévben olyan kémia van ott, hogy az is sokszor csak néz, aki 95 %-ra csinálta meg az emelt érettségijét. Több ismerősömet jó pár éve felvették orvosira, de 2-3 év után abbahagyták, mert egyszerűen nem bírták megcsinálni a kémiához kapcsolódó tárgyakat, pedig olyan gimiben tanulták tagozaton, amelyik benne van az ország 2 legjobb középiskolájában és végig ötösök voltak.
2013. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egy cipőben járok veled kérdező,én is beteg gyerekeknek szeretnék segíteni,szintén gondolkoztam orvosin,de nem érzem magam hozzá elég okosnak.Ráadásul én a kémiát kifejezetten nem szeretem.Szóval nehéz kérdés..
2013. ápr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyan már az orvosi nem a legnehezebb szakok közé tartozik mint pl a jogi se inkább a mennyiség ami sok...

A kémia meg nem olyan vészes alapvető számolásokkal legyél tisztában azt kb ennyi nem olyan vésze ph számítás volt itt egyetemen ami egy csöppet nehezebb volt azt kb ennyi volt a számolásos része ami nehezebb a többi meg egy csomó elmélet amit érteni kell egy csöpp logikával simán kenterbe lehet verni a tantárgyakat na meg persze az idő ami Kiba*****úl kevés és sok az anyag.

Én fizikával jöttem (PTE) mindenki azt mondta,hogy kibukok még a középiskolás tanáraim is.

Közbe meg kb emelt szintű érettségihez hasonló nehézségű feladatok vannak.

Engem a biofizikával szivattak az iszonyat nehéz nem lehet megcsinálni ugyan már mind a 3 jegyem 4es lett és nem is tanultam rá mert ott volt az anatómia.

Nem könnyű teljesíteni az egyetemet,de ha tanulsz akkor nem vészes ha nem szereted a kémiát eléggé necces a dolog de megcsinálható én se szeretem :D szerintem itt nálunk senki nem szereti a kémiát :D de van az orvosi-kémia igazi innyenc-ség :D azt sok sikert az érettségihez én is két emelttel jöttem :D

2013. ápr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a megfelelési kényszer veszélyes!!! ha úgy érzed, nem teljesen neked való, ne menj az orvosira. 16 évesen én még pont nem az akartam lenni, ami végül lettem. Nálunk a fakt választás nem volt ilyen kőbe vésetten meghatározó. Ha érdekel a pszichológia, célozd meg azt. De ott nem csak a választott tárgyak számítanak, hanem nagyon sok pont kell, vagyis nagyon jónak kell lenni. És igen, az egytem első évében általában sok olyasmit tanul az ember, amiről azt hiszi, semmi köze a tulajdonképpeni álom-szakmához. a pszichológia szak is nehéz. 16 évesen még természetes, hogy túl érzékeny valaki. Szép gondolat, hogy segíteni szeretnél beteg gyerekeknek. a gyógypedagógia szakon gondolkodtál? Vagy tanító, óvópedagógus? Lehet, hogy kisebb ma a presztízse, mint az orvosnak, ügyvédnek de a legfontosabb, hogy te jól érezd magad. És a bolognai rendszer egyik előnye, hogy a rokonszakok átjárhatók. A magyar mellé a biológia jó választásnak tűnik. Vagy tanulhatsz esetleg emelt óraszámban nyelvet, egy nyelvvizsga mindenhová jól jön.
2013. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az orvosi egyetemet csak akkor lehet megcsinálni, ha a véredben van, amit tanulsz. Megfelelő személyiség kell hozzá, sok alázat, és szeretet az orvostudományok iránt. Mindig azt mondtam, hogy a célt nézd, ne az utat.. Ha valóban orvos szeretnél lenni, akkor ne érdekeljen, hogy mennyire rögös az út. Viszont csupán az, hogy te a gyerekeket szereted, még nem jelenti azt, hogy az orvosin a helyed. Én azt mondom, hogy kóstolj bele jobban a kémiába, a legelejétől kezdd el tanulni.Ha nincs meg az alap, akkor érthetetlen az egész. Ha belekóstoltál, és nem érzed azt, hogy affinitásod van hozzá, akkor hagyd. Az én tapasztalatom az, hogy csak azok jutnak be és főleg végzik el az orvosit, akik mindennél jobban akarják, hogy orvosok legyenek. Talán a személyiségükbe van kódolva. Gondold át ezeket!
2013. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bocsi hogy ezt mondom, de az orvosi egyetemen nem lesz elég fél óra tanulás....

Az orvosi egyetemen az ajánlott a napi 10 óra tanulás!


-nem szabad elkényesedni, ott még a legjobb gimikből jött emberek is kiesnek, ráadásul 6 éven át folyamatosan kell tanulni és még azután is a szakosodás végett!


-Nem akarlak elbátortalanítani, mindenkinek kell egy cél, egy állom amit megakar valósítani.

2013. ápr. 9. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!