Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik ÚJ OKJ képzést érdemes...

Melyik ÚJ OKJ képzést érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

19/F vagyok.

Szempontok: munkahely,bér,fizikai/szellemi,külföld

Szakmák(Új OKJ alapján):

- Egészségügyi asszisztens

- Fogászati asszisztens

- Gyakorló képi diagnosztikai, nukleáris medicina és sugárterápiás asszisztens

- Gyakorló szövettani asszisztens

- Környezetvédelmi technikus

- Szociális asszisztens

Ha lehet NE mostanra gondoljatok, hanem a közeljövőben (kb. 2-5 év múlva) melyik szakmának lesz "sikere"!

Illetve ha esetleg az alábbi felsorolt szakmád van, írnál saját véleményt( bér, munkahely ).

Köszönöm:)



2013. márc. 31. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha lehet egyiket sem választanám. 2-5 év múlva sem lesz más a helyzet mint most.

Mivel látom hogy eü szakmákat soroltál fel, és egy szociális asszisztenst,illetve környezetvédelmi asszisztenst szakmát.

Hátúról kezdem: Környezetvédelmi végzettséggel még a az 5 éves mérnöki képzés után is ali lehet elhelyezkedni, nem egy okj bizonyítvánnyal.

Szociális asszisztens állások sem igazán vannak, ha ilyen területre keresnek akkor inkább szociális munka alapszakra menjél egyetemre. Akkor el is tudsz helyezkedni.

A többi eü végzettség. Ebből esetleg a Gyakorló képi diagnosztikai, nukleáris medicina és sugárterápiás asszisztens ami ér valamit. De igazból itt is sokkal jobban jársz ha egyetemi képzésben sajátítod el a szakmát. pl. felsőoktatási szakképzésben.

Fizetés nos a garantált bérminimum amit meg fogsz kapni a legtöbb okj végzettséggel. Jelenleg 114.000 Ft. bruttó.

Ha ettől többet szeretnél akkor nem elég egy okj végzettség.

2013. ápr. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ha ettől többet szeretnél akkor nem elég egy okj végzettség."


Elégnek éppen elég csak vagy vállalozni kell vagy ki kell menni külföldre melózni.

2013. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. A kérdező olyan szakmákat sorolt fel amivel nem lehet vállalkozni. Egészségügyi szakmák közül a középfokú végzettségekkel saját vállalkozást a tanult szakmán belül nem tud létrehozni. A szociális vagy a környezetvédelmi középfokú végzettséget ne is említsem már ebben a témában. Külföld lehet a jó keresethez a cél. De akkor már meg kell nézni hogy külföldre milyen eü végzettségekkel lehet kimenni, és jó állást találni.

A felsoroltak közül csak a szoc asszisztens amivel jelenleg el lehet külföldön helyezkedni. Viszont ha itthon marad akkor nem igazán lesz állása.

Eü szakmák közül jelenleg az: okj ápoló, okj szakápló, gyógytornász, az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus, esetleg szülésznő (de ez már nem annyira)és a diplomás ápoló képesítéssel lehet jó állást találni. (persze az orvos, fogorvos, gyógyszerészt a legjobb) De ezek mindegyik diploma, kivéve az okj ápoló és szakápoló képesítéseket.

2013. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Vki nem tudja, hol lehet gyakorló szövettani analitikus képzésre járni? Én debreceni vagyok itt tuti nincs, rákerestem , de konrétan egy helyet sem találtam.
2013. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szociális asszisztensként valójában sok munkalehetőséget lehet találni. Főleg úgy, ha társul mellé egyéb számítógépes ismeret is. Asszisztenseket vagy sima ügyintézőket valójában pont középfokú végzettséggel keresnek. Szociális munka diplomával inkább konkrétan szociális munkást keresnek, amihez tényleg szükséges a felsőfokú tudás. Amihez nem kell, ahhoz már nem igazán keresnek olyat. Nyílván nem is akarnak annyit fizetni. Ha valaki nem akar kifejezetten szociális munkás lenni, akkor az OKJ megfelelő.
2015. máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!