Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit válasszak? Mérnök vagy...

Mit válasszak? Mérnök vagy fogorvos?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, szeretem a reál tárgyakat, de szinte mindenből ötös vagyok. Nem tudom eldönteni, hogy milyen fakokat válasszak. Egyetem után külföldre is szívesen kimennék dolgozni, különösen Németországba. Nem csak a levegőbe beszélek, 11. elején a középfokú nyelvvizsgát próbálom meg, aztán ha sikerül, talán 12.-ben a felsőfokút németből. A tanulás szempontjából nekem végülis mindegy, mert meg tudnám tanulni, van hozzá szorgalmam. Érdekelni is érdekel a matek-fizika is, és a kémia-biosz is. A munkánál a fogorvos annyiból lenne jobb, hogy ha lenne saját rendelőm, akkor nem lenne úgymond főnököm, "szabadabb" lennék ilyen téren, míg mérnökként azt kell csinálni, amit elvárnak. Orvosként pedig a beteget kell ellátni. Remélem értitek mit szeretnék mondani. Meg a fizetés, melyikkel lehetne jobban megélni?
2013. ápr. 3. 18:51
 1/5 A kérdező kommentje:
*talán a fogorvoskodást szívesebben, több kedvvel csinálnám, mint pl gépek tervrajzát készíteni, tervezgetni..
2013. ápr. 3. 18:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindkettővel jól meg lehet élni. Ha a fogorvosihoz érzel több kedvet, válaszd azt. Nálunk ismost kell dönteni, szerencsére nálam elég egyértelmű, hogy matek-fizikára megyek :) 16/f
2013. ápr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
sok sikert neked a matekhoz és a fizikához! :) te mérnökire mész vagy miben gondolkodsz?
2013. ápr. 3. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Keresnék mérnök és fogorvos ismerősöket, és velük beszélgetnék erről. Az általad említett tantárgyak nem adnak betekintést egyik foglalkozásba sem, hidd el ezek nagyon messze vannak majd akárcsak az egyetemen tanultaktól, nemhogy a valódi munkától. Pl. mehetne valaki gazdasági szakirányba, ha jól megy neki a matematika és a történelem, de egyszerűen nem tud elemezni, logikus összefüggéseket meglátni az életben, nincsenek jó kommunikációs készségei, akkor megette a fene.
2013. ápr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm :) Igen, abban gondolkodom. Jelenleg villamosmérnökire szeretnék menni, van is olyan rokonom, aki az, és elég sokat beszélt róla, hogy milyen is, és az alapján is tetszik. Első voltam ;)
2013. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!