Fogorvos vagy ügyvéd?

Figyelt kérdés
Még van 1 évem a döntésig. Ügyvédek itthon is jól keresnek úgy tudom. Fogorvosként célszerű külföldön dolgozni? Mennyi idő mire elkezdhetek dolgozni ügyvédként vagy fogorvosként? Mondjatok érveket, hogy melyik miért jobb.

2013. ápr. 1. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
szerintem nem érdemes már ügyvédnek menni, mert már annyi van belőlük, hogy nem hinném, hogy könnyen állást tudnál találni.
2013. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Ez két külön pálya. Vagy neked mindegy csak dr legyen a neved előtt, és jól keress?
2013. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel az egész ügyvéd dologgal, hogy mire eljutsz odáig, hogy tényleg legyen egy ügyfél köröd, addigra már elmúlsz 30 is. Kijössz az egyetemről, akkor 3 évig még csak ügyvéd bojtárkodsz, ha szerencséd van kapsz valamennyi fizetést, de hallottam már olyat is, hogy egyáltalán nem adnak, mert hogy ez gyakorlat... fogorvosi ezzel szemben egy fix dolog, kijössz mész isten hírével, ha tetszik szakosodhatsz viszont - az általános orvosival ellentétben - ezt lehet csinálni szakosodás nélkül is. A fogorvos itthon is jól keres, de mehetsz külföldre is, ha úgy tetszik. Ha jogot tanulsz, azzal eléggé ideláncolod magad, nagyon kevés lehetőség van vele külföldön, ami érthető, hisz mit kezdesz Angliában a magyar jogrendszerrel?

Bekerülni meg egyikre sem könnyű, fogorvosira magas a ponthatár és 2 emelt érettségi kell hozzá, jogra meg tudjuk, hogy szintén baromi magas, és hiába csak 1 a követelmény, ha nincs nyelvvizsgád vagy egyebekből pluszpontod, akkor mindenképpen kell a másikból is emelt érettségi.


Azt válaszd persze, amihez közelebb érzed magad. Én mindig is orvos akartam lenni, nem tudnék olyan száraz anyagot megtanulni, mint ami jogon van (tudom mit beszélek, nővérem végzett jogász), ugyanakkor az ügyvédkedésnek is meg lehet a varázsa, nem hiszem, hogy olyan unalmas munka lenne. Nővérem nem ügyvéd, ő az aktatologató jogászok közé tartozik.

2013. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen fogorvos. Külföld is nyitva áll előttük.
2013. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is fogorvosra szavazok! Ügyvédből tényleg feleslegesen sok van, és ha nincsenek kapcsolataid vagy szüleidtől örökölt ügyvédi iroda, akkor nem sokat érsz. Külföldön való dolgozás szempontjából is abszolút a fogorvos, lehet, hogy most még nem érdekel, de ha 20 év múlva szeretnéd elhagyni az országot, akkor inkább legyél fogorvos, mint ügyvéd.

Én sajnos elb@asztam azzal, hogy kereskedelmi szakközépbe jártam és még informatikából sincs érettségim, így nem olyan sok lehetőségem van továbbtanulást illetőleg, de neked, ha van jó kémia-biosz alapod és emelten is tudsz belőlük érettségizni, akkor mindenképp vágj bele a fogorvosiba. Ha tehetném én is oda, vagy az általános orvosira járnék:(

2013. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az utolsó vagyok.

És aki szerint nincsen túlképzés jogászból-ügyvédből, akkor azt csak az mondhatja, aki szintén annak tanul:D

2013. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!