Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyiket választanátok...

Ti melyiket választanátok inkább? Gyógyszerész, fogorvos vagy mérnök?

Figyelt kérdés
Most 10.-es vagyok, de már ideje lenne fakot választani. Közel állnak hozzàm a reál tárgyak. Arra gondoltam, hogy felveszem az emelt kémiát és emelt bioszt, úgyis az kell a fogorvosihoz, mert ez az elsődleges "álmom", de ha időközben meggondolnàm magam, akkor a gyógyszerészhez is jól jönnek a fakok, vagy ha a mérnök felé hajlanék (amit nem hinnék), akkor ott lesz a kémia, amit elfogadnak pl a villamosmérnökhöz. Ti melyik "foglalkozást" választanátok? Tekintsünk el attól, hogy ki miben jó, az érdeklődés alapján válaszoljatok, hogy melyik lenne "izgalmasabb" a számotokra?
2013. ápr. 8. 19:47
 1/4 anonim válasza:
én gyógyszerésznek mennék, (engem érdekel a kémia) de természetesen neked kell eldönteni, miben érzed magad erősnek, és miben tudnál a legjobban kibontakozni, milyen munkakörben éreznéd magad a legjobban. Az a legfontosabb szerintem,nem csak a pénz, hanem hogy JÓL ÉREZD MAGAD abban. amit csinálsz. :)
2013. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Talán a fogorvos az, ami a legjobban érdekel. Nem az, hogy mások szájában turkáljak, hanem az, hogy a fogakkal "foglalatoskodok", szàmomra érdekes. Ha elvégzem az 5 évet, aztán a nevem előtt dr vagy Dr lesz? Ezutàn már lehet saját rendelőm, vagy még kell valamilyen további vizsga vagy valami, szakosodás?
2013. ápr. 8. 19:57
 3/4 anonim válasza:

Egyikkel se nyúlhatsz mellé, mert amíg ember van a földön, addig szükség lesz orvosra és gyógyszerészre. A mérnökök is hamar elhelyezkednek és tudtommal nem is keresnek olyan sz*rul. :)

Én a biosz, a kémia és a matek fakt mellett döntöttem. Aztán majd júliusban kiderül, hogy felvesznek-e gyógyszerészkarra. :)

Sok sikert!

2013. máj. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A dr. az diplomás embert jelent. Jogászok, orvosok,fogorvosok stb...

De helyesírásilag semmi jelentőse nincsen.

a Dr pedig hát tudományos fokozatot jelöl azt hiszem, ma PhD-ként jelölik. De javítsatok ki ha tévedek.

2013. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!