Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy győzzem meg anyukámat,...

Hogy győzzem meg anyukámat, hogy másik városba mehessek tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy nagyvárosban élek, és az egyik budapesti egyetem a színvonalasabb egyetem a kettő közül(nem írom le melyik két egyetem, nem szeretnék veszekedést, hogy nem jó a pesti egyetem)

Lenne pénzünk rá, és megígérte, hogy mehetek oda tanulni(még olyan november körül), ezek voltak az érveim:

-ugyanannyiba kerülnék pesten mint itthon(mert fizetni szeretne nekem egy külön lakást itt a városunkban, már kiszámoltuk mi mennyibe kerülne, és ugyanannyi jön ki)

-színvonalasabb oktatás(sokat nézem a két egyetem honlapját, így is eléggé látványos a különbség. Nem vagyok valami Budapest mániás, de az az egyetem tényleg jobb az én városomban levőnél, mások szerint is(azok se ajánlják, akik az én városomban tanulják ezt a szakot, elhelyezkedés tekintetében is)

-önállósodnék

-szeretnék egy OKJ-s tanfolyamot elvégezni, amit csak pesten lehet tanulni. És akkor így lenne egy szakmám is, több lábon állnék.(ez olyan szakma, amit az országban max 100-an csinálnak, és könnyen el lehet vele helyezkedni, és a tanáraim szerint van tehetségem hozzá.)

Neki nincsenek érvei csak annyi hogy: maradj itthon, szeretgetlek, babusgatlak majd! Szeretem nagyon, mert az anyukám, de nem értem miért csinálja ezt. Közben nem olyan jó a kapcsolatunk sajnos, ezt nem igazán szeretném ragozni miért nem, sokat bánt a szavaival, amire nem szolgáltam rá, csak feszült a munkája miatt. Jót tenne nekünk a távolság.(ezt nem rosszból írom, de tényleg így van! Sokat javulna a kapcsolatunk, ha nem lennénk folyton egymás nyakán)Egyedüli gyerek vagyok egyébként, lehet ez a gond, hogy nem enged el. Ez zavar, hogy november körül megígérte, hogy mehetek oda, most meg vissza szeretne tartani.

Beírtam az egyetemi jelentkezésbe a pestit meg a városom egyetemét is(mert akkor még engedte a pesti egyetemet), de így nem merem első helyen hagyni pestet, mert hát anyukám fizetné.

Nagyon megköszönném, ha valakinek lenne ötlete, mivel tudnám meggyőzni, esetleg van tapasztalata ebben.

Ha számít, 19 éves vagyok.


2013. ápr. 9. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Az írásodból az látszik, hogy tudtok éártelemmel és szeretetel beszélgetni. Talán meg tudod mondani, hogy most nem babusgatásra van szükséged, hanem olyan szeretetre, ami által a te előnyödet, jövődet, életpályádat nézi, és nem azt, hogy ő ne maradjon egyedül. Ezt hívják önzetlenségnek. Ha ő önzetlenül szeret téged, akkor nem foszt meg a szabadságodtól. "Anya, nagyon szeretlek, de úgy érezném, hogy kalitkába zársz, és kalitkába zárt madár nem tudja szeretni a fogvatartóját"
2013. ápr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudunk értelmesen beszélgetni, de ő ezt most nagyon a fejébe vette. Pedig pár hónappal ezelőtt nagyon biztatott, hogy menjek a jobbik egyetemre. A nagyszüleim sem támogatnak, egyedüli unoka vagyok, megértem, hogy hiányoznék nekik, de nekem azt az életet kell élnem, amit szeretnék, nem azt amit megengednek, mert így sosem leszek önálló döntésekkel rendelkező felnőtt. Köszönöm a választ, ha még valakinek van ötlete, azt szívesen várom!
2013. ápr. 9. 23:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is egyedüli gyerek vagyok. Jelenleg egy pesti egyetemen tanulok, de édesanyám nem nagyon örült neki, hogy ide jelentkeztem. Pontosabban nem akart elengedni, illetve féltett is, de végül megbékélt a helyzettel, és természetesen támogatta a döntésem. Most már tudom, hogy jól döntöttem, Valószínűleg anyukád nem akar/tud elengedni téged. Majd túlteszi magát rajta és a kapcsolatotoknak is jót is fog tenni. Most racionális érvekkel meggyőzni nehéz lenne, elég annyit mondani, hogy neked ez a lehető legjobb választás, és nagyon örülnél, ha támogatna téged.. Üdv.: 19/F
2013. ápr. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Akkor te hogy csináltad? Csak simán beírtad első helyre a vágyott egyetem szakát, és megbékélt vele? Mert attól félek, hogy tudom, hogy felvennének pestre, és anyukám nem fogja finanszírozni, aztán akkor arra az egy évre kiesne a továbbtanulásom.
2013. ápr. 10. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy anyukád úgy keresztbe tenne neked, hogy nem finanszírozza a tanulásod. Szerintem ezen nem kell aggódnód, ha a pénzügyi helyzetetek november óta nem változott. Végül én egyszerűen megoldottam, a jelentkezésnél csak budapesti egyetemeket írtam be.
2013. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy legyen :) Egyébként ezt én is észrevettem, hogy észérvekkel nem lehet meggyőzni, sem másmilyennel...Csak azért mégis jobban hangzik érvekkel :) De akkor átírom a tudta nélkül pestet az első helyre, legrosszabb esetben 1 évet itthon maradok, ha nem fizeti...Köszi a választ.
2013. ápr. 10. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Sok sikert!
2013. ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!