Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy vegyem rá anyukámat,...

Hogy vegyem rá anyukámat, hogy írasson át egy másik gimibe?

Figyelt kérdés

Már mondtam neki, hogy nem szeretem az osztálytársaimat, de ő azt mondta, hogy nagyobb városban sokkal rosszabb.. Amit kinéztem gimit, az "tanulós", úgyhogy gondolom, hogy oda nem lusta gyerekek járnak, akik mindig csak az előző napi berúgásukról tudnak szinte csak beszélni, pedig ez is tanulós osztály lenne, de már majdnem mindenféle gyereket felvesznek. Azt mondják a szüleim, hogy ne foglalkozzak velük, csak tanuljak. De nem tudok nem velük foglalkozni, mivel minden szünetben ott kell lenni mellettük, hallgatni a nyavalygásukat, hülyeségeiket, én meg már olyan szinten meguntam, hogy többször már nem bírom hallgatni ezeket. Meg van 2-3 lány, aki a többinél valamiért "magasabb rendűnek" érzi magát, pedig nincs miért. Fent hordják az orrukat, úgy viselkednek, mintha ők lennének a világ közepe, egy szóval elviselhetetlenek, de mások számára is, akik persze nyalják a seggüket (bocsánat). Az osztály röviden: rengetegen kétszínűek, utálatosak és nagyképűek. Én már annyira megutáltam ezt az osztályt, pedig még csak 1 év se telt el. Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy nem tudok tovább itt tanulni? Ők azt mondják, hogy biztos összevesztem az egyik barátnőmmel, vagy csúfolnak az osztálytársaim, pedig erről szó sincs. Csak az, amit fent leírtam, hogy szinte "nem bírok létezni" egy ilyen osztályban..

Amúgy ebbe az iskolába jár pár barátnőm, csak másik osztályba. Ők néha szünetben le szoktak jönni hozzám, de ez csípi az én o.társaim szemét, néha még oda is szólnak nekünk, bár ez csak 2-szer fordult elő. Mi nem szóltunk vissza, nem akartunk balhét, pedig az egyik b.nőm erős megjegyzést tudott volna tenni nekik..

Ezeket így konkrétan nem mondtam el anyáéknak. Ha mindent így részletesen elmondanék, hogy mégis milyenek, akkor lehet meggondolnák magukat és átíratnának?

Bocsi a kisregényért!:)


2012. máj. 29. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Tök megértelek, most épp nekem is ilyen problémáim vannak. Nincsenek barátaim a suliban.. Most vagyok 9.-es :). Én is mondtam a szüleimnek, hogy jövőre új suliba szeretnék menni.. át is íratnának, de félek, hogy még rosszabb lenne. És én itt elvagyok végülis, mondjuk kár, hogy nem nagyon szoktam dumálni senkivel..igazából nem is szimpatikusak :$ Meg nem akarok még egy új sulit megszokni.. ezt is elég nehéz volt. De ha te tényleg komolyan gondolod, akkor mond el a szüleidnek, biztosan megértik majd. :))
2012. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hidd el máshol sem lesz jobb.Tudom,furán hangzik de hidd el!

Szokj hozzá,az életben nagyon sok hülye emberrel fogsz találkozni,ezeket vagy eltűröd vagy odébbállsz.Ha szünetben idegesítenek akkor kimész a folyosóra vagy lemész az udvarra és ennyi.Órákon meg gondolom úgysem velük vagy elfoglalva.Persze kipróbálhatod a másik sulit és lehet beválik,de szerintem te most úgy gondolod,hogy ennél minden jobb.Nem igaz?Tehát próbáld ki viszont azt vedd tudomásul és gondold át,hogy onnan már nem nagyon fogsz tudni hova lépni,pláne nem vissza.Ha ott sem lesz jó meg kell próbálnod egyedül boldogulnod.De törekedj arra,hogy be tudj illeszkedni!És ne várd el azt,hogy az elején minden happy legyen,szóval ne úgy képzeld el az új sulit,hogy te oda belépsz és mindenki a nyakadba borul.Ez fontos és jegyezd meg,anno én is emiatt estem pofára.Mond el a szüleidnek,hogy te szeretnéd stb. De az az érzésem,a szüleid azért nem akarják ezt az átiratósdit,mert gondolják máshol mitől lenne jobb...Szóval arról kéne meggyőznöd őket,hogy neked ott x y érvek miatt jobb.Amit,ha felvázolsz magadnak egy listára írsz pro és kontra érveket könnyebben fog menni.Amit bemutathatsz a szüleidnek is.

2012. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2 es válaszadó ! Igazad van ne higgye a kérdésfeltevö hogy más iskolában jobb lenne írja itt vanak barátnói a szünetben találkozhatnak egymással óra alat meg nyomni a tananygagot nem az hogy én ezht nem szeretek én azt nem . Jobbb ha hozzá szokik az ember a nehézségekhez hisz például munkahelyen ha kell a lové többen vannak egymáshoz alkaklmazkodni kell nem azt mondani ezel azért nem azzal amazért nem együt kell müködni barmennyire is nemtetszik.
2012. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!