Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész, vagy ápoló?

Gyógyszerész, vagy ápoló?

Figyelt kérdés
Mindkettő érdekel, nem tudok dönteni. A gyógyszerész tudom, hogy jóval többet keres, doktori címet kap, stb, de nem foglalkozik közvetlenül a betegekkel és nem tűnik túl izgalmasnak a munkája. Külföldre nem akarok menni, és ha lehet Debrecenben szeretnék egyetemre járni. Mi a véleményetek? Ti melyiket választanátok? (A kémiát és a bioszt nagyon szeretem, tanulással sose volt probléma.)

2013. ápr. 17. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Orvosi? Akkor betegek közelében is lehetnél. Bár ez sem egy nyugis szakma, de még mindig könnyebb olyan szempontból, hogy az ápolóknak elég kemény fizikai munkát kell végezni, és ráadásul elég sok a piszkos munka, úgy értem pl. cserélni a véres lepedőket, tisztába tenni, megágytálaztatni az embereket, mosdatni a magatehetetleneket- az orvoslás pedig hasonlóan a gyógyszerészekhez, inkább elméleti hivatás. Egyik barátnőm ápolónő a traumatológián, és nagyon strapás munka ez. Én orvostanhallgató vagyok, és csak ajánlani tudom neked, hogy ezt válaszd.
2013. ápr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
gyógyszerész!tesóm is az!ő is DE-re járt!most Budapesten dolgozik a Quintilesnél! :))jóó a keresete!inkább az!(igaz ő irodai munkát is végez!!)
2013. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Én sem értem a orvosit miért nem említetted. Ápolóként nincs előrelépési lehetőséged, orvosként van. A gyógyszerészet meg teljesen más, ott tényleg nem igazán vagy betegek közelében.
2013. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon sok időt vesz el az egyetem. Mivel 5 éves gimnáziumban vagyok (nyelvi előkészítő) későn végeznék, és családot is szeretnék, úgyhogy nem tudom. Nagyon sokáig orvos akartam lenni egyébként. (mióta az eszemet tudom kb.) de sokan le akartak beszélni róla. A kevés fizetés, sok munka, sok idő, sok tanulás miatt.
2013. ápr. 17. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ne vegye el a kedved az orvositól, mert másnak nem tetszik. De szerintem is inkább az orvosi.
2013. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
fogorvos!!!!az jól keres!
2013. ápr. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 18. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!