Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit javasoltok? Meg lehet...

Ti mit javasoltok? Meg lehet élni Magyarországon ügyvédként?

Figyelt kérdés

Kitűnő tanuló vagyok, több tantárgyat is szeretek. Ami a kedvencem, az a matek, a töri és a földrajznak a természetföldrajzi része. Anya a jogász szakot javasolgatja. A bekerülés szempontjából nem lényeges, mert ha nem tudom elérni a magas ponthatárt, akkor költségtérítősre mennék. 1-2 tanárral beszélgettem a tovàbbtanulásról. Ők az ügyvédit nem nagyon ajánlják. Mivel szeretem a matekot, és fizikából is jó vagyok, ezért megpróbálhatnék valamilyen mérnökit vagy a földrajzzal kapcsolatban pl geológus, geofizikus. Sok dolgot olvastam az ügyvédi pályáról, hogy manapság szinte csak kapcsolattal lehet elhelyezkedni. Ez tényleg igaz? Nekem esélyem sem lenne, mert nincs ügyvéd ismerősöm? A tanulás nem annyira lényeges, mert van szorgalmam, a tanárom szerint meg tudnám csinálni bármely szakot. Orvosi/fogorvosi is szóba jött, de oda már húzósabb lenne bejutni, mert a költségtérítős eléggé drága, ha nem érném el a ponthatárt.

16/l


2013. ápr. 23. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jó vagy, ügyvédként is el tudsz helyezkedni, de szerintem ma itthon akinek van reménye a műszaki pályára (vagy orvosira), menjen arra,mert kellenek az emberek, épp ezért könnyebbis bejutni, de ami legjobban érdekel...
2013. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menj orvosnak
2013. ápr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!