Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha Magyarországon szerzek...

Ha Magyarországon szerzek jogi diplomát, dolgozhatok külföldön ügyvédként vagy jogászként az igazságszolgáltatatásban?

Figyelt kérdés
2009. márc. 28. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Minden országban mások a törvények. De én nem vagyok jogász, nem tudom. Bocs, ha hülyeséget mondtam, de szerintem a jog nem olyan általános dolog, mint pl. az orvostudomány vagy az építészet..
2009. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem igen, de bizonyos atkepzesek mindenkepp szuksegesek lesznek - de ezt a maga idejeben meg fogod tudni oldani. Valamint ha ilyen iranyu torekveseid vannak, nemzetkozi jogra szakosodj az egyetemen.
2009. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem. A jogi az egyik diploma amit nem lehet honosítani. Te a magyar jogrendszert, a törvényeket tanulod meg, ami semmit nem ér külföldön. Ha nemzetközi jogra szakosodsz, akkor azzal sem érsz sokat, hiszen a tanulmányaid nagy része, maga az alapképzés a magyar jogrendszerről szó. Sajnos külföldön újra kell diplomáznod, az egyetemtől függően beszámíthatnak bizonyos tárgyakat.
2009. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alaptárgyakat valószínűleg beszámítják, de készülj fel rá, hogy még évekig kell egyetemre járnod kinn ahhoz, hogy praktizálhass, azaz hogy honosítsák a diplomádat. Ismerősöm Svédországban él, itthon szerzett jogi diplomát, de két évet kellett kinn még egyetemre járnia. Nekem azt mondta, hogy ő még jól járt, mert uniós országból ment ki, de volt, akinek kerek perec megmondták, hogy újra kell járnia az egyetemet.
2009. márc. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Tehát, ilyen feltételekkel érdemesebb lenne már egyből gimnázium után külföldön továbbtanulnom?
2009. márc. 29. 10:27
 6/9 tade ***** válasza:
30%
Szia, en nem tanultam jogot, de Olaszorszagban elek, es a munkammal kapcsolatos szemelyi jogaimmal nagyon tisztaban vagyok, es egeszen mas, mint Magyarorszagon. Teljesen mas a jogrendszere Olaszorszagnak, mint Magyarorszagnak. Itt az is a baj az egyetemekkel, hogy megadjak, hogy mondjuk jogi karra a 2010-es evben a Romai jogi karra felvesznek 30 diakot, A Milanoban felvesznek mondjuk 25-ot. Na most ebbol a diakok fele biztos protekcioval bekerul. Nagyon nehez bejutni az ugynevezett "elit" szakokra, bar ha idejossz en drukkolok neked :DD
2009. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhatároztad, hogy további életed egy adott országban éled le, akkor igen. De a németországban megszerzett jogi diplomádat ugyanúgy nem fogadják el amerikában mint a magyart. Tehát tudnod kell, melyik országban akarsz majd élni, és onnan megint nem mehetsz tovább.
2009. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
83%

Nincs értelme magyar jogi diplomát szerezni, ha eleve az a cél, hogy külföldön élj.

Másrészt én csak a spanyolországi viszonyokat ismerem. Az értelmiségi réteg szűk, főleg a régi nagybirtokos rétegből kerülnek ki, mivel az egyetem drága. Az értelmiségiek számára kevés a munka. Ráadásul a legfontosabb, hogy munkavállaláshoz kell adószám, az adószámhoz állandó lakcím. Ha ezek nincsenek meg feketén dolgozhatsz, de úgy meg nem fognak foglalkoztatni. Ha csak a külföldi élet a cél, akkor jobb turizmussal foglalkozni, bárba mosogatni vagy feketén mezőgazdasági területen almát szedni lehet. De feketén nem jó dolgozni, arról nem is beszélve, ki véd meg, ha nem fizetnek?

Belgiumot ismerem még egy kicsit, ott is kevés a munka az átlag magyar értelmiséginek, meg itthon is. Gondolom nem Románia érdekel, hanem mondjuk Nyugat-Európa. Az a helyzet, hogy a többi országban lehet, hogy többet keresnek, mint nálunk, de magasabbak is az árak! Szóval nem biztos, hogy annyira jó az egész. Külföldön külföldi támogató nélkül max. ingatlant vásárolhatsz, az is jó, ha el tudod dönteni, hogy melyik ország kulturája tetszik, és hol töltenél el szívesen kb. mondjuk egy hónapot.

2010. jan. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
77%
A honosítás országfüggő. Amerikában plusz 3 évet kell még rátanulnod, EU-ban egyes helyeken féléves képzésben kell részt venned, de ugyanúgy kérelmezned kell az ottani Kamarától a felvételt. Szóval változó, hogy melyik országban mennyit kell tanulnod, s milyen képzés.
2012. dec. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!