Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes közgazdasági szakközép...

Érdemes közgazdasági szakközépiskolába menni?

Figyelt kérdés
A közeljövőre tekintve, érdemes ilyen iskolába menni? Keresik Mo.-n a közgazdaságban képzett/tanult embereket? Mik a lehetőségek?

2013. ápr. 28. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem érdemes. Elsősorban szakmát kell tanulj, hiszen azt keresik mostanában leginkább, biztos te is hallod innen onnan, ismerősöktől hogy hiába két három diploma, nem vesznek fel. Diploma nélkül mert képzetlen vagy, sok diplomával mert nincsen szakmád. A szakma megszerzésére törekedj. Én most fogok érettségizni, szintén közgazdasági suliba járok, és továbbtanulni pénzügyi számviteli szakon tervezek. Két éves OKJ-s szak.

Engem leginkább a könyvelő munka érdekel, de pl. bankokban is el tudsz vele helyezkedni, meg nagyon sok területe van még, szerintem érdemes ebbe az irányba menned :)

2013. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor áruld már el, kedves első, hogy a munkaerőpaci statisztikák miért azt mutatják, hogy a diplomások sokkal könnyebben és gyorsabban találnak munkát, mint a nem diplomások, emellett sokkal több munkáltató keres diplomást, mint nem diplomást, és emellett még többet is keresnek... : )

Nagyon ajánlanám, hogy mielőtt leírsz valamit, legalább nézz utána az állításaidnak... :)


Ha az iskola jó, akkor igen. Ha közgazdász akarsz lenni, akkor és az iskola nagyon jó, akkor igen.

A pénzügyes, számviteles közgázosok után kapkodnak a vállalatok.

2013. ápr. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak a psz a jó közgázból, a többit felejtsd el.
2013. ápr. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!