Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak? Nincs felmentés...

Mit csináljak? Nincs felmentésem matekból és már nem is lehet. Diszkalkuliás vagyok általános óta, de ezt a szüleim figyelembe se veszik, mert félnek, hogy így nem lesz belőlem senki.

Figyelt kérdés

2013. máj. 4. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy inkább így kerülsz hátrányba, hogy ezzel nem törődnek. Mert így tényleg nem lehetsz tanulmányaidban egyenrangú a társaiddal.
2013. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Miért most érettségivel, vagy mit jelent, hogy nem lehet felmenteni?
2013. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
No hát ezt nem értem. Nem akkor diszkalkuliás valaki, ha ezt gondolja magáról, hanem ha a szakértő ilyen szakvéleményt adott róla. Ha viszont ilyened lenne, akkor a szüleid sem hagyhatnák figyelmen kívül.
2013. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Én is diszkalkuliás vagyok és semmi hátrányt nem tapasztaltam. Általában valami kompenzálja ezt a hátrányosságodat, ezt egészen nyugodtan megmondthatod a szüleidnek.
2013. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
De ezt csak te gondolod magadról? Mert attól még nem biztos, hogy az vagy. Csomó ideig utáltam a matekot és kegyetlen rossz voltam belőle, de két éve megembereltem magam, rengeteget gyakoroltam, és már dicséretes ötös vagyok belőle.. Mindent lehet, csak akarni kell. Sajnos a lustaságra nem jár papír.. És most nem akarok rosszindulatú lenni, tényleg, lehet, hogy valóban diszkalkuliád van és lehet, hogy ez mentesítene az érettségi alól, de az élet alól nem. Egy siket embernek is ugyanúgy meg kell tanulnia kommunikálnia a többiekkel, vagy így vagy úgy.
2013. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ja és még annyi, hogy nem lehet valaki általános óta diszkalkuliás. Vagy örök életedben az voltál, vagy nem. Ha általánosban még nagyjából ment a matek, akkor nem vagy az.
2013. máj. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Általánosban derült ki, hogy az vagyok. Csak papírt nem kértek erről. De rengetegszer váltottam emiatt sulit. Tehát nem én találtam ezt ki.
2013. máj. 5. 16:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elmondhatod a szüleidnek (ellenpéldaként), hogy diszkalkuliás vagyok, és 'enyhe' diszlexiám is van, ezek ellenére rádióban dolgozom :)


Nem ezektől a papírok 'miatt' lesz 'semmirekellő' az ember :)


19l

2013. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekik ez nem jelent semmit, meg nem értik meg, hogy mennyit szenvedek emiatt, azt hiszik, hogy kifogás. Hát bárcsak úgy lenne! :(
2013. máj. 8. 22:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a suliba lassan már kiváltságnak számít a diszkalkuliásság, mert akkor felmenthetik magukat matekból.. :D már akik.


Beszélj a matek tanároddal, vagy ofőddel, hogy írjon rólad valamilyen véleményt, hogy nehezen megy a matek, és valaki küldjön el téged ilyen vizsgálatra. Pontosan nem tudom hogy megy ez, de kérdezd meg róla ofődet. Ha a szüleid már ennyire elzárkóznak ez elől. De sok szülőnek kéne megértenie, hogy ettől nem kevesebb semmivel sem a gyerek!

2013. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!