Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnökire akarok majd...

Gépészmérnökire akarok majd menni, és gondoltam előtte tanulgatok valami tervezőprogit. A kérdés, hogy Inventort vagy AutoCAD-et?

Figyelt kérdés

2013. máj. 6. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Az AutoCad-et már vagy 30 éve nem tudták kiszorítani a 2D rajzolás piacáról. Mire elvégzed az egyetemet lehet hogy már nem lesz Inventor.


Az AutoCad alap. Utána jöhet a többi.

2013. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
bakker mindenki Gépészmérnök lesz? :DD hova kell ennyi ? :)
2013. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Áh, a 70%-uk úgy is kiesik :P

Én meg csak jövőre megyek sajna

2013. máj. 6. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Az AutoCAD mindenképpen kell.
2013. máj. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet nyugodni, azokból akiket majd felvesznek, töredékéből lesz mérnök.
2013. máj. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy ha van rá módod, akkor inkább CATIA-nak vagy ProE-nek nagyobb hasznát vennéd.
2013. máj. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 fakocka válasza:
Az Autocad-et felejds el. az iparban már csak kiegészítő szerepe van a 2D-s tervezésnek. Az egyetemeken is (legalábbis ahova én jártam) már csak 3D-t oktatnak. Koncentrálj rájuk. Catia, NX, ProE, Solidworks, esetleg Solidedge, ezek a legelterjedtebbek. Mondom mindezt tervező mérnökként, vagyis tapasztalatból.
2013. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
AutoCAD annyira nem kell, hogy tobb helyen mar nem is oktatjak. Inventort tanulj, SolidWorksot, Catiat vagy ProEngineert (most mar Creo). A Solid Edge viszont eszedbe se jusson, borzaszto hulladek (jo, ez csak az en velemenyem) es nem is nagyon keresik (ez viszont nem).
2013. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De azért gondolom van közük az egyes programoknak egymáshoz. Tehát ha pl tanulok egyet akkor a másikhoz is jobban fogok érteni, mint aki mondjuk nem tanult semmit ugye?
2013. máj. 7. 10:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, ezek, amiket felsoroltunk tobbe-kevesbe ugyanazt tudjak, csak mas a feluletuk, meg egyik jobb valamiben, masik mas valamiben, stb. De ha egyet jol kiismersz, a tobbi sem lesz total homaly.
2013. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!